موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/14074 :کد

0

کشته شدن ۶ تن در حمله پهبادهای آمریکابه مناطق قبایلی پاکستان

  جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۲
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -کشته شدن ۶ تن در حمله پهبادهای آمریکابه مناطق قبایلی پاکستان

حملات موشکی روز جمعه هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا (پهپادهای جاسوسی) در منطقه قبیله ای وزیرستان جنوبی در شمال غرب پاکستان ۶ کشته برجا گذاشت.

به گزارش تحلیل ایران، رسانه های پاکستانی به نقل از منابع آگاه گزارش دادند: این حمله از سوی پهپادهای جاسوسی آمریکا در بخش «سارکای» در حومه منطقه قبیله ای وزیرستان جنوبی در امتداد مرز افغانستان صورت گرفت.
در اثر اصابت 2 فروند موشک به چند واحد مسکونی 6 نفر کشته شدند.
رسانه های محلی پاکستان از کشته شدن شبه نظامیان در حملات امروز پهپادهای آمریکا خبر دادند با این حال هویت کشته شدگان هنوز مشخص نشده است.
این دومین حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به پاکستان طی 17 روز گذشته است. روز سه شنبه 10 شهریور نیز حملات موشکی پهپادهای آمریکا به منطقه قبیله ای وزیرستان شمالی 5 کشته برجای گذاشته بود.
حمله امروز پهپادهای آمریکا در حالی انجام شد که ارتش پاکستان روزهای اخیر با استفاده پهپاد بومی خود با عنوان «براق» نخستین حمله علیه مواضع تروریست ها در مناطق قبایلی را انجام داد که در جریان این حمله 3 تروریست در بخش «شوال» از توابع منطقه وزیرستان شمالی کشته شدند.
دولت پاکستان همواره با محکوم کردن حملات پهپادهای آمریکا در مناطق قبایلی، این حملات را یکجانبه و منجر به نقض آشکار حاکمیت ملی و تمامیت ارضی پاکستان می داند.
وزارت امور خارجه پاکستان به تازگی اعلام کرد که تداوم حملات پهپادهای آمریکا به شدت روابط اسلام آباد و واشنگتن را تحت تاثیر قرار می دهد.
میزان حملات پهپادهای جاسوسی آمریکا به مناطق قبایلی در شمال غرب پاکستان از زمان آغاز عملیات نظامی ارتش پاکستان موسوم به «ضرب عضب» (ZARB e AZB) از یک سال و نیم پیش کاهش یافته بود اما در ماه های اخیر این پهپادهای چندبار خاک پاکستان در مورد هدف داد.
مقام های پاکستانی اخیر گفته بودند که همزمان با تداوم عملیات ارتش پاکستان علیه تروریست ها در منطقه وزیرستان شمالی، حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به دستاوردهای این اقدام نظامی آسیب وارد می کند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :