موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/140822 :کد

دادگاه متهمان به قتل برادر رهبر کره‌شمالی در سکوی آخر

  چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷ — ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -دادگاه متهمان به قتل برادر رهبر کره‌شمالی در سکوی آخر

دو زن که به مسموم کردن برادر ناتنی رهبر کره‌شمالی متهم هستند، امروز چهارشنبه برای ایراد آخرین دفاعیات خود در این پرونده جنجالی قتل، به دادگاه رفتند.

به گزارش تحلیل ایران،یک تبعه اندونزی و یک تبعه ویتنامی متهم هستند که در تاریخ ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ با استفاده از عامل اعصاب وی‌ایکس کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره‌شمالی را در فرودگاه پر تردد کوآلالامپور ترور کرده‌اند. این زنان ادعای بی‌گناهی می‌کنند و می‌گویند که گمان می‌کردند وارد یک اقدام بی‌ضرر برای اجرای برنامه دوربین مخفی شده‌اند.

 

آنها تنها متهمان پرونده قتل برادر ناتنی کیم جونگ اون هستند، با این حال دادستان‌ها می‌گویند چهار تبعه کره‌شمالی که همان روز حمله از این کشور گریختند، طراح و ناظر حمله بودند. بررسی پرونده مذکور روی این مساله متمرکز است که آیا این زنان به راستی قصد کشتن برادر ناتنی اون را داشتند یا اینکه فریب ماموران کره‌شمالی را خوردند و درگیر قتل عمد شدند.انتظار می‌رود وکلای مدافع و دادستان‌ها روز جمعه به جمع‌بندی برسند و پس از آن قاضی پرونده حدود یکماه طول می‌کشد تا حکم صادر کند. چنانچه متهمان بی‌گناه تشخیص داده شوند، آزاد می‌شوند اما در غیر اینصورت متهمان باز هم فراخوانده می‌شوند و طی شدن فرایند آن چندین ماه زمان می‌برد.

 

وکلای مدافع تاکید دارند اینکه موکلانشان فرار نکرده یا عامل وی‌ایکس را از لباسشان پاک نکردند، نشان دهنده بی‌گناهی آنها و تاکیدی بر این است که یک ترور سیاسی رخ داده است. به گفته آنها، اگر این زنان واقعا مامور انجام این قتل شده بودند، باید آموزش می‌دیدند و آن وقت دیگر جای خطای وجود نداشت.

 

کیم جونگ نام، برادر بزرگ‌تر رهبر کره شمالی بود و در خارج از این کشور زندگی می‌کرد. گفته می‌شود که او احتمالا تهدیدی علیه حاکمیت کیم جونگ اون بوده است. مقام‌های مالزیایی هرگز به صورت رسمی کره‌شمالی را به مشارکت در قتل کیم جونگ نام متهم نکردند و تاکید داشتند که نمی‌خواهند این دادگاهی سیاسی شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :