موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/14085 :کد

0

انفجار بمب در جنوب فیلیپین یک کشته و ۳۲ زخمی به جاگذاشت

  جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۴
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -انفجار بمب در جنوب فیلیپین یک کشته و ۳۲ زخمی به جاگذاشت

پلیس فیلیپین روز جمعه اعلام کرد، بر اثر انفجار یک بمب دست ساز در اتوبوس در جنوب این کشور، یک دختر ۱۱ ساله کشته و ۳۲ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،' جوئل توتوه' سربازرس شهر زامبوئانگا گفت،این بمب در زیر صندلی وسط این اتوبوس کار گذاشته شده بود و انفجار بمب زمانی که مسافران در پایانه نزدیک یک بازار سوار اتوبوس می شدند، رخ داد.
وی افزود: 'افراد مظنون شناخته نشده اند، اما ممکن است شامل تروریست هایی باشند که در سال جاری میلادی یک خودروی بمب گذاری شده را نزدیک پایانه دیگر اتوبوس منفجر کردند که در آن 2 تن کشته و بیش از 50 تن زخمی شدند.'
به گفته 'سزار ایترالده ' معاون شهردار زامبوئانگا، یک دوربین تلویزیونی مدار بسته، تصویر مظنون احتمالی را ضبط کرده است که نشان می دهد مردی با یک کیف به اتوبوس نزدیک و چند دقیقه بعد و پیش از وقوع انفجار صحنه را دست خالی ترک می کند.
به گفته توتو، حال دست کم یکی از زخمی های انفجار روز جمعه که یک دست و یک پایش قطع شده، وخیم است.
تروریست ها معمولا از خرج گلوله های منفجر نشده خمپاره به عنوان ماده منفجره اصلی برای ساخت بمب های دست ساز استفاده می کنند.
گروه ابوسیاف که اخیرا دادگاهی در فیلیپین آن را تروریستی خوانده است با حدود 400 عضو در باسیلان و مناطق اطراف آن فعالیت می کند.
این گروه افزون بر بمب گذاری، اقدام به بریدن سر گروگان ها، ربودن مردم فیلیپین و بیگانگان برای دریافت باج و زورگیری می کند.

                               

بمب     اتوبوس     زخمی     تروریست     گروگان    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :