موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/140884 :کد

آمادگی سوئد برای میزبانی مذاکرات صلح یمن

  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ — ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -آمادگی سوئد برای میزبانی مذاکرات صلح یمن

فرستاده ویژه سوئد به یمن و لیبی از آمادگی کشورش برای میزبانی از مذاکرات آتی درباره یمن خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران،پیتر سیمنبی، فرستاده ویژه وزارت خارجه سوئد به یمن و لیبی اعلام کرد که کشورش آماده ایفای نقش در توقف تشدید اوضاع در یمن است و امیدوار است که ژوئیه ۲۰۱۸ پایان بحران یمن باشد.وی گفت که کشورش توجه زیادی به روند سیاسی در یمن دارد و با مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل به یمن ارتباط مداوم دارد.

 

سیمنبی تأکید کرد که پرونده یمن امروز مهم‌ترین پرونده است و این مرحله مهمی از جنگ یمن است.از سوی دیگر دولت مستعفی یمن اعلام کرد که راهکار سیاسی در یمن باید براساس اصول اصلی طرح شورای همکاری خلیج فارس و نتایج مذاکرات ملی و قطعنامه‌های شورای امنیت باشد.دولت مستعفی یمن تأکید کرد که عقب‌نشینی کامل و غیرمشروط انصارالله از الحدیده و بندر آن اصل و پایه برای آغاز تدابیر مربوط به روند سیاسی است.همچنین یک منبع یمنی اعلام کرد که گریفیتس قصد دارد برای دیدار جدیدی با عبدربه منصورهادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن اواسط هفته جاری به عدن سفر کند.

 

به گفته این منبع، فرستاده سازمان ملل قصد دارد به توافقی با دولت یمن درباره شهر الحدیده قبل از ارائه طرحش برای ازسرگیری مذاکرات میان طرف‌های یمنی در مقابل شورای امنیت دست یابد. وی هفته آینده طرحش را در مقابل شورای امنیت ارائه می‌کند.

                               

یمن     سوئد     میزبانی     مارتین گریفیتس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :