موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/14092 :کد

0

روایت قهرمان قهرمانان پرورش‌اندام جهان از مرگ‌های مکملی

  جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۲
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -روایت قهرمان قهرمانان پرورش‌اندام جهان از مرگ‌های مکملی

قهرمان قهرمانان پرورش‌اندام جهان درباره مضرات مکمل‌های غیرمجاز گفت: رشد بافت عضلات باید میلیمتر به میلیمتر صورت پذیرد و امکان ندارد بافت عضلات هر ماه یک سانت اضافه شود.

قهرمان قهرمانان پرورش‌اندام جهان درباره مضرات مکمل‌های غیرمجاز با اشاره به برخی مرگ‌ها بر اثر مصرف مکمل‌های غیرمجاز گفت: رشد بافت عضلات باید میلیمتر به میلیمتر صورت پذیرد و امکان ندارد بافت عضلات هر ماه یک سانت اضافه شود.
به گزاش خبرنگار تسنیم، علی تبریزی قهرمان قهرمانان پرورش اندام جهان درباره مضرات مکمل‌های غیرمجاز و داروهای نیروزا که در ورزش پرورش اندام مورد مصرف قرار می‌گیرد، اظهار کرد: ورزش بدنسازی با رشته‌های ورزشی دیگر فرق می‌کند و مانند برخی رشته‌های ورزشی نمی‌توان به سرعت به تاکتیک‌های آن دسترسی پیدا کرد و جهشی در چنین ورزشی رشد کرد.
وی ادامه داد:‌ در ورزش پرورش اندام باید دو مقوله سابقه و سال تجربه ورزشکار مورد توجه قرار گیرد مثلاً یک ورزشکار حداقل 8 تا 10 سال زمان می‌برد تا به عرصه قهرمانی پا بگذارد.
قهرمان قهرمانان پرورش اندام جهان با اشاره به اینکه ما خود نیز این مراحل را گذراندیم، گفت: رشد بافت عضلات به سرعت امکانپذیر نیست و باید میلیمتر به میلیمتر اضافه شود و این یعنی آنکه امکان ندارد بافت عضلات هر ماه یک سانت اضافه شود چون غیرقابل امکان است.
تبریزی که در یک برنامه تلویزیونی درباره مکمل‌های غیرمجاز و داروهای نیروزا صحبت می‌کرد، تصریح کرد: بنابراین تغذیه خوب، استراحت مناسب و همچنین استفاده از مکمل‌های مورد تایید وزارت بهداشت و فدراسیون‌های ورزشی و در نهایت مشاوره از پزشکان بسیار در امر ورزش پرورش اندام اهمیت دارد.
وی ادامه داد: متاسفانه در سال‌های اخیر سودجویان به دلیل استقبال جوانان از ورزش پرورش اندام رو به سوءاستفاده‌هایی در زمینه‌ مکمل‌های غیرمجاز و تقلبی کردند که آسیب‌های زیاد و جدی به افراد وارد شده است به طوریکه برخی از این افراد سرنوشت‌شان با مرگ عجین شد و ما این آمارها را داریم.
قهرمان قهرمانان پرورش اندام جهان خاطرنشان کرد: براین اساس توصیه می‌شود ورزشکاران پرورش اندام از مکمل‌های مورد تایید وزارت بهداشت و مورد اصالت استفاده کنند. همچنین خوشبختانه وزارت ورزش و بهداشت در این باره و در برنامه‌های جدید به خوبی ورود کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :