موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/14098 :کد

0

الزهار: در نبرد آزادسازی فلسطین پیروز خواهیم شد

  جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۸:۱۱
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -الزهار: در نبرد آزادسازی فلسطین پیروز خواهیم شد

محمود الزهار از رهبران جنبش حماس تاکید کرد که مقاومت با پشتیبانی ملت فلسطین در نبرد آزادسازی فلسطین پیروز خواهد شد و به اشغالگران درسی سخت به خاطر تعرض به مسجد الاقصی خواهد داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری الرساله، محمود الزهار در مراسم تظاهراتی که به دعوت جنبش حماس برای یاری رساندن به مسجد الاقصی در شهر خانیونس در جنوب نوار غزه برگزار شد، افزود: سلاح هرگز از دستان مقاومت به زمین نخواهد افتاد و اگر بیفتد نیز هزار دست دیگر به سرعت آن را برخواهد داشت تا اینکه وعده آخرت و پایان اشغالگری تحقق یابد.

وی در اشاره به قدرت مقاومت و سیاستهای مستقل آن و موضع ضعیف حاکمان عرب افزود: اگر گردانهای شهید عزالدین قسام و گروهان های قدس و مقاومت، به سیاست حاکمان و کشورهای اطراف خود تکیه می کردند که یک تفنگ در برابر شهرک نشینان بلند نمی شد زیرا آنها (حکام) توصیه می کنند که ما توان مقابله با اشغالگران و نظامیانش را نداریم.

الزهار با اشاره به همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم اسرائیل تاکید کرد: همکاری امنیتی همان جاسوسی برای دشمن است.

وی تصریح کرد: خونی که در راه خداوند و دفاع از الاقصی ریخته می شود، مقدس است.

الزهار گفت: مسجد الاقصی متعلق به هر مسلمانی در جهان است و دفاع از آن یک وظیفه مقدس به شمار می رود.

این رهبر حماس تاکید کرد: نقشه های صهیونیست ها برای یهودی سازی مسجد الاقصی و شهر اشغالی قدس شکست خواهد خورد و راه به جایی نخواهد برد.

وی در اشاره به تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: کسی که فکر می کند با همکاری امنیتی سلاح مقاومت خاموش خواهد شد، در توهم به سرمی برد و اشتباه می کند.

الزهار گفت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل با تنش آفرینی کنونی در مسجد الاقصی بدنبال ترمیم روحیه صهیونیست ها و گردهم آوردن آنها حول دورغ های دینیِ بی پایه و اساس است.

وی تاکید کرد: ذخیره واقعی آزادسازی فلسطین همان کرانه باختری و مقاومت آن است و کرانه باختری و گروههای و جنبش اسلامی مسئولیت دارند و به آنها اطمینان داریم که از مسجد الاقصی دفاع خواهند کرد و در قدس و حیفا آنها با آنها دیدار خواهیم کرد.

الزهار گفت: آن روز خواهد آمد که اتوبوس ها از رفح با عبور از استانهای نوار غزه به سمت مسجد الاقصی به راه بیفتند.

وی سکوت اکثر حکام عرب در خصوص یاری رساندن به مسجد الاقصی درسایه تعرض کنونی صهیونیست ها به این مسجد را تقبیح کرد و خطاب به سازشکاران با رژیم اسرائیل گفت: مذکره کنندگان و هماهنگ کنندگان امنیتی باید بدانند که روی بازخواست آنها از سوی ملت فلسطین فراخواهد رسید و خود را برای حساب پس دادن به خداوند باید آماده کنند.

وی تاکید کرد: "ما به فرزندان ملت فلسطین در کرانه باختری همانند نوار غزه اطمینان داریم.

الزهار گفت: به محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و نتانیاهو می گوییم که اگر فکر می کنید با سلاح هایتان می توانید مقاومت را ساکت کنید، باید بدانید که در توهم به سرمی برید.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :