موضوعات ‌مرتبط: سیاسی هیات دولت

a/141098 :کد

شنیده ها راجع به تغییرات و جوانگرایی در هئیت دولت

تحلیل ایران

  چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ — ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۶۵۵   
 تحلیل ایران -شنیده ها راجع به تغییرات و جوانگرایی در هئیت دولت

(ظریف و کورتس جوانترین صدراعظم اتریش)شنیده شده که با توجه به لزوم تحقق وعده های انتخاباتی دولت و ضرورت نوسازی و نوگرایی و کارآمدسازی کابینه ، دولت تصمیم گرفته است چند مقام ارشد کابینه را تغییر دهد.

شنیده شده که با توجه به لزوم تحقق وعده های انتخاباتی دولت و ضرورت  نوسازی و نوگرایی و کارآمدسازی کابینه  ، دولت تصمیم گرفته است چند مقام ارشد کابینه را تغییر دهد.

براساس شنیده‌ها لیست احتمالی شامل وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت ، علوم، تحقیقات و فناوری ، تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس کل بانک مرکزی می‌باشد.

به نظر می رسد در این مقطع و با توجه به موقعیت خطیر کشور، جابجایی برخی از مسئولان ارشد کشور با افراد جوانتر که اهل ریسک‌پذیری و نوگرایی هستند، می‌تواند مفید واقع گردد و باعث کارآمدتر شدن دولت بشود.

افراد جایگزین باید دارای روحیه مقاومت در برابر فشارها باشند و انگیزه بالایی برای مبارزه با فساد و جرات تسلیم نشدن در مقابل مفسدان را داشته باشند.

افراد جایگزین باید مردمی و مجرب و کارآزموده باشند تا ضمن درک درک مشکلات آحاد ملت ، دارای برنامه ‌ای مدون و کارآمد برای رفع محرومیت از مردم و حل مشکلات آنها باشند.

در شرایطی که مهمترین مسئله و اولویت کشور مقابله با فساد و بهبود اوضاع اقتصادی است ، باید مدیرانی کارآمد در راس امور قرار گیرند که با نگرش نجات بخش خود ، امید را به کشور تزریق کنند.

                               

  تحلیل ایران
  تحریریه تحلیل ایران
  آدرس ایمیل : info@tahlileiran.ir
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :