موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/141103 :کد

آمریکا خواستار ادامه تحریم‌ها علیه کره شمالی شد

  شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ — ۰۸:۰۰
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -آمریکا خواستار ادامه تحریم‌ها علیه کره شمالی شد

مقامات آمریکا روز جمعه بر باقی‌ماندن تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی تأکید کرده از روسیه و چین خواستند تا زمانی که پیونگ‌یانگ خلع سلاح هسته‌ای را انجام نداده، به اعمال تحریم‌ها ادامه دهند.

به گزارش تحلیل ایران،در حالی که تنها پنج هفته از دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی می‌گذرد، دیپلمات‌های آمریکایی خواستار تشدید تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی به‌منظور وادارکردن این کشور به خلع سلاح هسته‌ای شده‌اند.به‌نقل از رویترز، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا و نیکی هیلی نماینده این کشور در سازمان ملل، روز جمعه و پس از ایراد سخنانی در شورای امنیت، از اختلال در اعمال تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی ابراز نارضایتی کرده‌اند.

 

هیلی ادعا کرده که در پنج ماه نخست سال جاری، کره شمالی مرتکب 89 مورد سرپیچی از تحریم‌های نفتی شده است. پامپئو نیز درخواست داده تا راه‌هایی برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌های سازمان ملل توسط کره شمالی به‌وجود آید.

 

به‌گفته نماینده آمریکا در سازمان ملل، کشورهای چین و روسیه این هفته جلوی طرح پیشنهادی آمریکا برای توقف صادرات تمام محموله‌های مازاد محصولات نفتی تصفیه‌شده به کره شمالی را گرفته‌اند.تنها چند روز پس از دیدار تاریخی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، رئیس جمهور آمریکا در یادداشتی به کنگره، کره شمالی را «تهدیدی غیرمعمول و فوق‌العاده» علیه کشورش خوانده و تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ را به‌مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :