موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/141124 :کد

برنی سندرز: ترامپ نمی‌فهمد که روسیه چه کرده است

  یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ — ۱۱:۴۴
تعداد بازدید : ۱۲۹   
 تحلیل ایران -برنی سندرز: ترامپ نمی‌فهمد که روسیه چه کرده است

سناتور برنی سندرز با انتقاد از رئیس‌جمهوری آمریکا بابت تغییر موضعش درباره مسائلی مانند روسیه گفت، اظهارنظر درباره هر آنچه ترامپ انجام می‌دهد دشوار است زیرا ممکن است نظر او با گذشت یک روز تغییر کند.

به گزارش تحلیل ایران،برنی سندرز، از سناتورهای دموکرات مستقل ایالت ورمونت در مصاحبه با سی‌بی‌اس گفت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گاها از اظهارات خودش عقب‌نشینی می‌کند.

او همچنین تاکید کرد که "قطعا از رفتار ترامپ در هلسینکی، جایی که او به مردم آمریکا خیانت کرد، خشمگین شده‌ام."این سناتور گفت اظهارنظرهای ترامپ درباره مداخله انتخاباتی روسیه باعث شده تا او باور کند "رئیس‌جمهوری آمریکا نمی‌فهمد که روسیه چه کرده است؛ نه با روابط ما و نه با حملات سایبری علیه تمام زیرساخت‌های ما."

 

سندرز گفت: یا ترامپ نمی‌فهمد یا شاید روسیه از او اخاذی می‌کند چون ممکن است آنها اطلاعات مخربی علیه او داشته باشند یا شاید شما رئیس‌جمهوری هستید که چندان اقتدار بالایی ندارید و شاید او دولتی را که پوتین در روسیه دارد مورد ستایش قرار می‌دهد.سندرز اولین منتقد رئیس‌جمهوری آمریکا نیست که تاکید دارد روس‌ها اطلاعاتی علیه ترامپ دارند. این تئوری حتی پیش از انتخابات هم مطرح بود و بخشی از آن از تحقیقات "کریستوفر استیل" نشات می‌گیرد که درآن ادعاهایی علیه ارتباط ترامپ با روسیه مطرح شد.

 

سندرز ادامه داد: معتقدم تمام اینها مایه شرمساری و لطمه به مردم آمریکاست و ما باید اطمینان حاصل کنیم که روس‌ها دوباره نه در انتخابات‌های ما و نه در سایر جنبه های زندگی ما دخالت نمی‌کنند.رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان کنفرانس خبری مشترک اخیر با رهبر روسیه در فنلاند به شدت جانب پوتین را گرفت که تاکید داشت کشورش در انتخابات ۲۰۱۶ مداخله نداشته است. همین امر انتقادات بسیاری را روانه او کرد. او یک روز پس از آن تلاش کرد تا اظهاراتش را تصحیح کند و به خبرنگاران گفت که اشتباه سخن گفته و نتایج جامعه اطلاعاتی آمریکا علیه مداخله روس‌ها در انتخابات را قبول دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :