موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فلسطین

a/141196 :کد

دو شهید و ۲۴۶ زخمی در تظاهرات "بازگشت" در مرزهای غزه

  شنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ — ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -دو شهید و ۲۴۶ زخمی در تظاهرات "بازگشت" در مرزهای غزه

در پی حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به تظاهرکنندگان در نزدیکی مرزهای شرقی نوار غزه و اسرائیل دو فلسطینی که یکی نوجوان بود، شهید و ۲۴۶ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش تحلیل ایران،هزاران فلسطینی برای شرکت در تظاهرات بازگشتی دیگر در نوار مرزی غزه جمع شدند. تظاهرات روز جمعه به اسم جمعه "کودکان شهیدمان" نام نهاده شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، از همان لحظات اولیه آغاز تظاهرات بازگشت نظامیان صهیونیست اقدام به تیراندازی به سمت فلسطینیان کردند که دو فلسطینی از جمله یک کودک به شهادت رسیده و ۲۴۶ نفر دیگر زخمی شدند که حال ۱۱ نفر از آنان وخیم است.در میان مجروحان شماری نیروی امدادگر و زن و کودک نیز دیده می‌شد.وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، نوجوان ۱۴ ساله به شهادت رسیده هویتش مشخص نیست.

 

یک فروند پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی نیز گروهی از جوانان فلسطینی را در نزدیکی مسجد خدیجه در شرق محله تفاح واقع در شرق غزه هدف قرار داد.لازم به ذکر است که از آغاز تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی غزه در ۳۰ مارس گذشته تاکنون ۱۵۸ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۱۶۵۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند که حال صدها نفر از آنان وخیم است و در بیمارستان‌ها تحت مداوا هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :