موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/141302 :کد

بازیگر هالیوودی نماینده ویژه روسیه در روابط بشردوستانه باآمریکا شد

  یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ — ۰۶:۴۹
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -بازیگر هالیوودی نماینده ویژه روسیه در روابط بشردوستانه باآمریکا شد

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، یک بازیگر رزمی‌کار هالیوودی را به عنوان نماینده ویژه مسکو در روابط بشردوستانه با آمریکا انتخاب کرده است.

به گزارش تحلیل ایران،ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در سال ۲۰۱۶ به استیون سیگال، بازیگر هالیوود تابعیت روسی داد و ابراز امیدواری کرد که این اقدام نمادی از آغاز بهبود روابط میان مسکو و واشنگتن باشد. با این حال از آن زمان به بعد روابط میان آمریکا و روسیه با چالش‌های روزافزونی مواجه بوده است.وزارت امور خارجه روسیه به تازگی این بازیگر رزمی‌کار هالیوود را به عنوان نماینده ویژه این کشور در روابط بشردوستانه روسیه و آمریکا انتخاب و نقش او را به نقش «سفیر حسن نیت» در سازمان ملل متحد مشابه دانست.

 

وظیفه سیگال توسعه بیشتر روابط روسیه و آمریکا در عرصه بشردوستانه از جمله تعامل در حوزه فرهنگ، هنر و تبادل عمومی است.در همین حال، سیگال در گفت‌وگویی با راشا تودی اظهار کرد: همواره علاقه بسیار شدیدی به کمک کردن در راستای بهبود روابط آمریکا و روسیه داشته‌ام.وی ادامه داد: برای چندین سال به طور غیررسمی در این راستا تلاش بی‌وقفه‌ای به عمل آوردم و اکنون خرسندم که فرصتی در اختیار دارم تا اقداماتی را در سطح رسمی انجام دهم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :