موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/141324 :کد

ارتش سوریه مواضع داعش درحومه سویدارابمباران کرد

  دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ — ۰۸:۲۸
تعداد بازدید : ۴۳۰   
 تحلیل ایران -ارتش سوریه مواضع داعش درحومه سویدارابمباران کرد

جنگنده‌های سوری حملات هوایی خودعلیه مواضع داعش درروستاهای سویداراآغازکردند،درحالی خبرهایی نیزازمشارکت شورشیان"ارتش آزادسوریه"ویگان‌های کردبرای حمایت ازعملیات ارتش سوریه دردرگیری‌ها علیه داعش می رسد.

به گزارش تحلیل ایران،نیروی هوایی سوریه چندین حمله علیه مواضع داعش در منطقه الکراع و بئر قنیان و صنیم الغرز در عمق ۳۰ کیلومتری شرق روستاهای حومه شمال شرقی سویدا داشت.منابع سوریه و فعالان گفتند، جنگنده‌های سوری مناطقی مختلف از جمله چاه‌های الدیاثه و الکراع در شمال شرق سویدا را بیش از ۱۰ بار بمباران کردند.یک منبع ارتش سوریه تاکید کرد: حملات منجر به هلاکت تعدادی از تروریست‌های تکفیری و زخمی شدن تعدادی دیگر و نابودی ذخایر و تجهیزات نظامی‌شان شد.

 

تروریست‌های داعش از منطقه بادیه در شمال شرق سویدا، جایی که آخرین مقر تجمع آنها در جنوب سوریه محسوب‌ می‌شود،‌ برای حمله به روستاها و افراد غیرنظامی در حومه سویدا از دو طرف شرق و شمال شرق استفاده می‌کنند.گروه‌های ارتش آزاد سوریه که با ارتش سوریه وارد مصالحه شده‌اند با تجهیزات‌شان وارد حومه شرقی سویدا شدند تا در حمله علیه داعش مشارکت کنند.در عین حال نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) روز یکشنبه از آمادگی کامل خود برای هر گونه عملیات تبادل عناصر بازداشتی داعش در نزد خود با افراد گروگان‌ گرفته شده از سویدا خبر دادند.

 

این نیروها در بیانیه‌ای تاکید کردند: آماده‌ایم عناصر داعش را که در نزد ما زندانی هستند با افراد ربوده شده از سویدا مبادله کنیم.با ملتهب شدن وضعیت استان سویدا در جنوب سوریه به ویژه در پی اعدام جوان ۱۹ ساله‌ای که داعش به همراه ۳۵ تن دیگر از روستاهای حومه سویدا گروگان گرفته، روسیه با قدرت وارد خط بحران شده و می‌خواهد این پرونده را با حمایت‌های منطقه‌ای و محلی ببندد.

 

اکثر افراد ربوده شده زن و کودک از طایفه دروزی هستند. آنها در پی حمله روز چهارشنبه گذشته داعش ربوده شدند؛ حمله‌ای که حدود ۳۰۰ کشته داشت.منابع مخالف در سویدا به روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة گفتند، روس‌ها به گروه‌های شورشی شرکت کننده در عملیات نظامی پیشنهاد دادند با نظام سوریه علیه داعش در صحرای سویدا وارد میدان شوند.منابع تاکید کردند، گروه‌های مسلح مخالف با مشارکت در عملیات در پی فشارهای حمود الحناوی، بزرگ طایفه دروزی به شرط عقب‌نشینی نیروهای سوری از منطقه بعد از بیرون راندن داعش و استقرار نیروهای روسیه به جای آنها موافقت کردند.

 

در حالی که منابع دیگر گفتند، موضوع مشارکت به دلیل اینکه همه نگرانند داعش بسیاری از زنان و مردان ربوده شده را اعدام کند، همچنان در دست بررسی است.داعش روز گذشته یکی از جوانان گروگان گرفته شده را اعدام کرد و در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی فیلمی ویدیویی از مهند ابو عمار ۱۹ ساله در حالی که قبل از اعدام دست بسته نشسته بود، منتشر کرد.

                               

داعش     سوریه     بمباران     ارتش سوریه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :