موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سوریه

a/141378 :کد

در رابطه با بحران سوریه

روحانی، اردوغان و پوتین «در ایران دیدار می‌کنند»

  ﺳﻪشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ — ۱۲:۲۱
تعداد بازدید : ۴۵۳   
 تحلیل ایران -روحانی، اردوغان و پوتین «در ایران دیدار می‌کنند»

بنا بر گزارش‌ها روسای جمهوری سه کشور ایران، روسیه و ترکیه، که در حال انجام مذاکراتی در ارتباط با بحران سوریه هستند، قرار است در ایران دیدار کنند. در صورت برگزاری، این سومین نشست در این سطح است.

شبکه خبری تلویزیون دولتی ترکیه می‌گوید رجب طیب اردوغان قرار است برای دیدار با ولادیمیر پوتین و حسن روحانی، هفتم سپتامبر (۱۶ شهریور) به ایران سفر کند.

در ایران نیز، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی، در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس گفته قرار است این دیدار در شهر تبریز انجام شود.

با این حال هنوز هیچ یک از مقام‌های ارشد دولتی نشست در تبریز را تائید نکرده‌اند.

خبرگزاری تسنیم گزارش داده‌است که مسئول دفتر وزارت خارجه در تبریز برگزاری این دیدار در این شهر را رد نکرده و افزوده است «سخنگوی وزارت خارجه تصمیم نهایی محل برگزاری دیدار را تا چند روز آینده به صورت نهایی اعلام خواهد کرد».

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داده است که دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه هنوز این موضوع را تائید نکرده، هرچند این نهاد روزنامه‌نگاران ترک را، برای پوشش خبری سفری اردوغان به ایران، دعوت کرده‌است.

پیش از این رئیس‌جمهوری ترکیه از برنامه‌ریزی برای انجام مذاکراتی با رهبران فرانسه، آلمان و روسیه، در روز هفتم سپتامبر در آنکارا، در پیوند با بحران سوریه، خبر داده بود.

اما از خبرها و گزارش‌های منتشرشده در هفته گذشته این‌طور بر می‌آید که احتمال انجام چنین دیداری بسیار کم است و به همین دلیل هم قرار است دیدار سه‌جانبه ترکیه، روسیه و ایران جایگزین آن شود.

پیش‌تر نیز روسای جمهوری این سه کشور در سوچی و آنکارا دیدار کرده بودند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :