موضوعات ‌مرتبط: سیاسی هیات دولت

a/141382 :کد

پشت کردن فراکسیون امید مجلس به روحانی و کابینه اش

تحلیل ایران

  ﺳﻪشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ — ۱۶:۴۸
تعداد بازدید : ۷۰۶   
 تحلیل ایران -پشت کردن فراکسیون امید مجلس به روحانی و کابینه اش

واکاوی جلسه سئوال از رییس جمهور و پیشتر هم عزل دو نفر از وزرای روحانی به منزله چراغهای خطری هستند که برای روحانی روشن شده اند.

سئوالات نمایندگان از رییس جمهور مطرح شد و درصد قاطعی از نمایندگان نشان دادند که از پاسخهای رییس جمهور قانع نشده اند.

این مسئله نشان می دهد که حتی نمایندگان فراکسیون امید مجلس  هم لاجرم برای جلب رای  مردم ناچار به عبور از روحانی شده اند.کما اینکه برخی نمایندگان مانند الیاس حضرتی از فراکسیون امید جدا شدند.

رییس جمهور باید برای این عدم اعتماد نمایندگان مجلس فکر جدی بکند و وزرایی که با واردات توانایی اداره دارند را برکنار و افراد کاردان و لایق را بگمارد که در شرایط تحریم و مقاومت قادر به اداره امور باشند.

مردم در شرایط فعلی در حوزه های مسکن و ارز و طلا و مسایل بانکی مانند وام و اعتبارات و حتی تا حدودی در تامین اقلام اساسی هیچگونه مدیریت قابل قبولی نمی بینند.

دلالان و مدیران فاسد در حال مکیدن شیره جان مردم هستند و تعداد اندکی ثروتمند واکثریتی بزرگ به فقر مبتلا شده اند و ناامیدی و یاس در چهره مردم نمایان است.

نمایندگان مجلس عملکرد وزرای "صنعت معدن و تجارت" و "راه و شهرسازی" و "آموزش و پروش"  را به شدت زیر سئوال برده اند و انتظار این است روحانی قبل از اینکه مجلس دست بکار شود خود افراد لایق و کاردان را به وزرات برگمارد.

در این شرایط خطیر با نگهداری وزرای نالایق  و ناکارآمد نمی توان از وحدت دم زد و آقای روحانی باید در این دریای متلاطم خود سکان هدایت را بدست گیرد و وزرا در خدمت رییس جمهور باشند و نباید دولت و مردم تاوان وزرای ناکارآمد را بدهند.

                               

  تحلیل ایران
  تحریریه تحلیل ایران
  آدرس ایمیل : info@tahlileiran.ir
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :