موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سوریه

a/141392 :کد

در پی شنیده‌شدن صدای چند انفجار

انفجار در فرودگاه نظامی ارتش سوریه در جنوب غرب دمشق

  یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ — ۰۹:۳۴
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -انفجار در فرودگاه نظامی ارتش سوریه در جنوب غرب دمشق

در پی شنیده‌شدن صدای چند انفجار در یکی از فرودگاه‌های نظامی ارتش سوریه در نزدیکی دمشق، رسانه‌های دولتی آن کشور گفتند دلیل آن «سانحه‌ای در یک انبار مهمات» بود؛

انفجار بامداد یک‌شنبه ۱۱ شهریور، در فرودگاه نظامی «المزه»، واقع در جنوب غرب دمشق رخ داده و بنا بر گزارش‌ها صدای آن در مناطق مختلف پایتخت شنیده شده‌است.

رسانه‌های دولتی سوریه به نقل از یک مقام نظامی آن کشور گفته‌اند دلیل انفجار «تجاوز اسرائیل نبود» بلکه این واقعه ناشی از «ایراد سیستم برق در یک انبار مهمات» بود.

خبرگزاری رویترز اما به نقل از یک «مقام منطقه‌ای حامی دولت بشار اسد» گفته اسرائیل از بلندی‌های جولان به این پایگاه موشک شلیک کرده‌است.

هویت مقام طرف گفت‌وگو با رویترز فاش نشده‌است. بلندی‌های جولان، منطقه‌ای کوهستانی در سوریه است که از سال ۱۹۶۷ به این سو، اسرائیل دو سوم غرب آن را در اشغال خود دارد.

علاوه بر این، خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از رامی عبدالرحمان، رئیس سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، گفته انفجار «احتمالا ناشی از حمله یک موشک اسرائیل بود که به یک انبار مهمات خورده و انفجارهای بعدی را همراه آورده است».

خبرگزاری فرانسه گوید فرودگاه «المزه» مقر سازمان اطلاعاتی نیروی هوایی سوریه است. رویترز پیشتر گزارش داده بود که گارد جمهوری، نیروهای ویژه و سازمان اطلاعاتی نیروی هوایی سوریه از این پایگاه استفاده می‌کنند. در سال ۲۰۱۳ شبکه خبری بی‌بی‌سی این فرودگاه را «یک مقر راهبردی مهم» توصیف کرده بود که «نقش چشم‌گیری در فراهم کردن ادوات نظامی برای ارتش دارد».

 

اسرائیل هنوز به گزارش‌ها در مورد نقش احتمالی آن کشور در انفجار بامداد یک‌شنبه در فرودگاه نظامی المزه واکنشی نشان نداده‌است.

                               

ارتش سوریه     انفجار     اسرائیل            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :