موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سوریه

a/141398 :کد

همزمان با انتشار گزارش‌هایی در خصوص ادلب

ترامپ به بشار اسد، روسیه و ایران درباره حمله به ادلب هشدار داد

  ﺳﻪشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ — ۰۹:۳۶
تعداد بازدید : ۳۶۱   
 تحلیل ایران -ترامپ به بشار اسد، روسیه و ایران درباره حمله به ادلب هشدار داد

همزمان با انتشار گزارش‌هایی در خصوص آمادگی گسترده سوریه برای بازپس گیری ادلب، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به بشار اسد و متحدانش، روسیه و ایران هشدار داده دست به عملیات نظامی نزنند.

دونالد ترامپ در توییتی نوشته است: رئیس‌جمهوری بشار اسد نباید بی‌محابا به استان ادلب حمله کند. روس‌ها و ایرانی‌ها دچار اشتباه بزرگی خواهند شد، چنانچه در این تراژدی انسانی بالقوه مشارکت کنند. شاید صدها هزار نفر کشته شوند. اجازه ندهید این اتفاق بیفتد.

 

 یک منبع مطلع روز دوشنبه به رویترز گفته است، نیروهای دولتی سوریه به طور گسترده در حال آماده شدن برای عملیات نظامی در منطقه ادلب هستند.

منطقه ادلب در شمال سوریه آخرین منطقه تحت کنترل گروه‌های شورشی مخالف بشار اسد است و حکومت سوریه نیز اعلام کرده است در صدد بازپس‌گیری این منطقه است. به دنبال پیش‌رو‌‌ی‌های ارتش سوریه طی یک‌سال اخیر شمار زیادی از مخالفان حکومت سوریه به همراه خانواده‌هایشان به این منطقه پناه برده‌اند.

پیش از این آمریکا، فرانسه و بریتانیا به دولت سوریه هشدار داده‌اند چنانچه حکومت سوریه در عملیات نظامی خود برای کنترل ادلب از جنگ‌افزارهای شیمیایی استفاده کند، با واکنش آن‌ها روبه‌رو خواهد شد.

در همین حال، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز روز جمعه هشدار داد که عملیات نظامی ارتش سوریه در منطقه ادلب اقدامی در راستای تشدید درگیری در جنگ داخلی سوریه است.

این در حالی است که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در جریان سفر خود به دمشق در روز دوشنبه گفت که شبه‌نظامیان باید به‌طور کامل از استان ادلب سوریه «پاک‌سازی» شوند.

هفته گذشته نیز امیر حاتمی، وزیر دفاع ، در سفرخود به سوریه بر حمایت ایران از ارتش سوریه در عملیات پیش رو در ادلب تأکید کرده بود.

در همین زمینه، استفان دی میستورا٬ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه سازمان ملل متحد هفته گذشته از ایران٬ روسیه و ترکیه خواست تا از وقوع درگیری در استان ادلب سوریه جلوگیری کنند.

آقای دی میستورا همچنین از حضور حدود ۱۰ هزار جنگجوی غیرسوری‌ مرتبط با جبهه النصره و القاعده در استان ادلب خبر داده است.

 

 

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :