موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست کشاورزی

a/141405 :کد

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست

انتقاد کلانتری از 'دخالت نظامیان در کشاورزی'

  چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ — ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۶۴۷   
 تحلیل ایران -انتقاد کلانتری از 'دخالت نظامیان در کشاورزی'

کلانتری از"دخالت نظامیان در کشاورزی" گفته است که وزارت جهاد کشاورزی در تصمیم‌گیری‌هایش عملا "تحت تاثیر ارگان‌های نظامی‌ست". او همچنین این ارگان‌ها را به "خرج کردن نادرست بودجه" متهم کرد

آقای کلانتری که در کنگره ملی "علوم زراعت و اصلاح نباتات" صحبت می‌کرد به اظهار نظر محمدرضا نقدی، رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین، اشاره کرد که گفته بود که ایران "ظرفیت تولید غذا برای یک و نیم میلیارد نفر را دارد".

رئیس سازمان محیط زیست همچنین رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس را به دلیل تائید نظر سردار نقدی مورد نقد قرار داد و نتیجه این رفتار را "انحراف همه تصمیم‌گیران" دانست که در نهایت به "تعطیلی بخشی از کشاورزی" می‌انجامد.

در مقابل برخی خبرگزاری‌ها هم با حمله به آقای کلانتری نظر او را مبنی بر "مشکل ایران برای تامین غذای ۳۰ میلیون نفر" را زیر سوال برده‌اند.

آقای کلانتری به عنوان نمونه از خرج نامناسب بودجه به پروژه آبرسانی به زابل و احیای تالاب هامون اشاره کرد و گفت که وزارت جهاد کشاورزی نزدیک به یک میلیارد دلار برای این منظور بودجه گرفته است اما وضعیت امروز زابل و شمال سیستان نشان می‌دهد که این بودجه به درستی خرج نشده است.

عیسی کلانتری می‌گوید که وزارت جهاد کشاورزی تحت تاثیر موضع ارگان‌های نظامی " تغییرات اقلیمی را قبول ندارند و تلاش جهانی "برای مقابله با گرم‌تر شدن زمین" را توطئه می‌دانند.

او همچنین "انجمن‌های علمی" را به دلیل "سکوت" در برابر این اظهارنظرها مقصر دانست و گفت: وقتی انجمن‌های ما سکوت می‌کنند و فکر و ذکرشان ارتقای تشریفات اداری خودشان می‌شود، یک نظامی یا چند نماینده می‌آیند و سیاست‌گذاری می‌کنند.

عیسی کلانتری این انجمن‌ها را به تماشاچی بودن متهم کرد از آنان با عنوان "انجمن خلع سلاح شده" یاد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :