موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تروریسم

a/141421 :کد

روز دوشنبه (۲۴ سپتامبر) در بیانیه ای

شورای امنیت سازمان ملل 'حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد'

  ﺳﻪشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷ — ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -شورای امنیت سازمان ملل 'حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد'

شورای امنیت روز دوشنبه (۲۴ سپتامبر) در بیانیه ای "با قوی ترین عبارات حمله تروریستی شنیع و بزدلانه" روز ۲۲ سپتامبر در شهر اهواز را محکوم کرد.

این بیانیه که آن را نیکی هیلی، نماینده آمریکا به عنوان رئیس دوره ای شورای امنیت منتشر کرد، آمده است که اعضای این شورا "همدردی عمیق" خود را با خانواده های قربانیان و دولت ایران بیان و برای مجروحان آرزوی بهبودی فوری می کنند.

شورای امنیت تاکید کرد که "تروریسم در همه اشکال و جلوه های آن یکی از تهدیدهای جدی علیه صلح و ثبات بین المللی است."

کشورهای عضو شورا بر نیاز به پاسخگو شناختن عاملان، سازمان دهندگان و تامین کنندگان مالی اعمال تروریستی و اجرای عدالت تاکید و همه کشورها را ترغیب کردند در این زمینه با دولت ایران همکاری کنند.

آنها تاکید کردند که همه اقدام های تروریستی فارغ از انگیزه در هر زمان، هر کجا و علیه هر کسی یک "جنایت و ناموجه" است.

در حمله روز شنبه اهواز ۲۵ نفر از جمله غیرنظامیان کشته شدند که مراسم خاکسپاری آنها دوشنبه در این شهر برگزار شد. در این مراسم هزاران نفر در حسینیه ثارالله گرد آمدند تا تابوت قربانیان را در گرمای طاقت فرسا تشییع کنند.

در این حمله چهار مرد مسلح به سوی یک جایگاه تماشاگران رژه سپاه، جایی که مقام ها گرد آمده بودند، آتش گشودند که از جمله به مرگ ۱۲ نفر از اعضای سپاه پاسداران منجر شد. گزارش شد که دو نفر از مهاجمان کشته و دو نفر آنها دستگیر شدند.

گزارش می شود که از ۲۵ قربانی حمله ۱۲ نفر اهل اهواز و بقیه از سایر نقاط استان خوزستان بودند. در این حمله ۶۰ نفر هم مجروح شدند.

پیشتر آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، هم ضمن محکوم کردن این حملات در بیانیه‌ای گفت: "ضمن ابراز همدردی با خانوادگان قربانیان و مردم و دولت ایران برای مجروحان آرزوی بهبودی سریع دارم".

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :