موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/141423 :کد

بادامچی: مهم‌ترین دستاورد سفر روحانی به نیویورک

  شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۷ — ۰۸:۲۴
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -بادامچی: مهم‌ترین دستاورد سفر روحانی به نیویورک

ایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: رییس جمهور در سخنرانی نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد پاسخ آمریکا را کوبنده داد.

به گزارش تحلیل ایران،

محمدرضا بادامچی با اشاره به دستاوردهای سفر رییس جمهور به نیویورک و سخنان وی در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: یکی از دستاوردهای سفر رییس جمهور و سخنرانی وی این بود که ایشان اظهارات خود را به گونه ای بیان کردند که درِ مذاکره با صلح بسته نشود، آقای رییس جمهور مذاکره را مشروط به بازگشت آمریکا به برجام عنوان کرد، اگرچه در این سخنان نیز خیلی کوبنده و گویا پاسخ آمریکا داده شد.وی افزود: با سخنرانی رئیس جمهور، پیام صلح ایرانیان به جهانیان رسید و تبیین شد که ایران موضع صلح و دوستی دارد و این آمریکاست که جفا کرده است و با عمل ضدحقوقی، تعهد خود را نقض کرده است.

 

نماینده تهران گفت: یکی از ارزش ها و دستاورهای این سفر این بود که حضار در جلسه شورای امنیت مخالف مواضع ترامپ بودند.نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: این سفر برای کشور ما نیز این پیام را داشت که باید در داخل با انسجام و همدلی مشکلات اقتصادی را حل کنیم. باید به ارتباط با اروپا و چین اهمیت دهیم، باید شرایط را به گونه ای پیش ببریم که دوستانمان را از دست ندهیم، باید راهمان را با تعامل و گفت‌وگو پیش بگیریم.

 

بادامچی بیان کرد: مهم‌ترین دستاورد این سفر تثبیت جایگاه ارزنده ای بود که ما در این چند سال در میان کشورها به دست آوردیم، این امر در این سفر توسط آقای رییس جمهور انجام شد. ما باید راهی برای افزایش مذاکرات بین المللی پیدا کنیم. به خصوص موضوع FATF که در مجلس در حال پیگیری است در حرکت ما می تواند تاثیرگذار باشد، این مباحث می تواند در جهت بهبود وضعیت پولی بین ما و اروپا کمک کند.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :