موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست بین الملل

a/141488 :کد

روسیه از میزان تلفات نظامی خود در سوریه پرده برداشت

  دوشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۷ — ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -روسیه از میزان تلفات نظامی خود در سوریه پرده برداشت

رئیس کمیته دفاع و امنیت در شورای فدراسیون روسیه، از میزان خسارت‌های مادی و تلفاتی جانی کشورش در طول سه سال حضور در سوریه پرده برداشت.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، ویکتور باندارف، رئیس کمیته دفاع و امنیت در شورای فدراسیون روسیه اظهار داشت: تعداد کشته‌ها در صفوف نیروهای فعال روسیه در سوریه در طول سه سال به ۱۱۲ تن رسیده است.

این اظهارات باندارف به مناسبت سه ساله شدن حضور روسیه در سوریه و آغاز عملیات نظامی‌اش در این کشور مطرح شد.

این مسؤول روس تاکید کرد: نیمی از تلفات جانی روسیه در اثر سقوط دو هواپیمای "ان ۲۶" و "ایلوشین۲۰ " بوده است و نیروهای روسیه در طول این سه سال حدود هشت فروند هواپیما، هفت فروند هلی‌کوپتر و دو نفربر زرهی را از دست داده‌اند.

باندارف در ادامه به جنگ افغانستان و میزان خسارت‌های روسیه در جنگ این کشور پرداخت و تاکید کرد، خسارت‌های روسیه در سه سال نخست در این کشور شامل از دست دادن حدود ۴۸۰۰ نظامی و از دست دادن دست‌کم ۶۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ دستگاه خودروی زرهی، ۱۵ فروند هواپیما و ۹۷ فروند هلی‌کوپتر بود.

اخیرا ۱۵ نظامی روس در جریان ساقط شدن هواپیمای نظامی ایلوشین ۲۰ توسط سامانه‌های پدافند هوایی سوریه که به طور اشتباهی رخ داد، کشته شدند.

هواپیمای ترابری روسی از نوع "ان ۲۶" نیز در ماه مارس سال جاری میلادی در حین فرود آمدن در پایگاه حمیمیم سوریه منهدم شد که به کشته شدن ۳۹ نظامی انجامید.

روسیه برای اولین بار در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵ دست به حملات هوایی در سوریه زد که بزرگترین مداخله آن پس از سال‌ها محسوب می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :