موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصادی سیاسی

a/141786 :کد

ترامپ

تصمیم‌های ترامپ تا چه حد اختلافات سیاسی را به میان مردم آمریکا کشان

  یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ — ۱۵:۱۰
تعداد بازدید : ۱۱۹   
 تحلیل ایران -تصمیم‌های ترامپ تا چه حد اختلافات سیاسی را به میان مردم آمریکا کشان

بررسی نظرسنجی‌های اخیر در آمریکا نشان می‌دهد که ساکنان ایالات متحده به شدت دچار شکاف شده و دیدگاه‌های بسیار متضادی بین اعضا و هواداران دو حزب اصلی این کشور شکل گرفته است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل ار تسنیم بررسی نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جامعه آمریکایی طی چند دهه اخیر هیچگاه اینچنین دچار شکاف و وضعیت دوقطبی نشده بود، جامعه‌ای که از سویی جمهوری‌خواهانِ شدیدا محافظه‌کار و از سوی دیگر نیروهای چپ‌گرا با همراهی دموکرات‌ها باعث گسترش این شکاف بین دو حزب اصلی ایالات متحده و هواداران آن‌ها شده‌اند.

هم‌اکنون وضعیت به گونه‌ای است که 81 درصد شهروندان آمریکایی می‌گویند که نه تنها با سیاست‌های حزب مقابل بلکه با مواردی که «حقایق و واقعیت‌های بنیادین» خوانده می‌شوند نیز مخالف هستند. معنای دیگر این آمار بر این دلالت دارد که 81 درصد جامعه آمریکایی نسبت به کسانی که گرایش حزبی مشابهی به آن‌ها نداشته باشند، دیدگاهی منفی دارند. موضوعاتی که در این ماجرا حائز بیشترین حد اختلاف نظر هستند، شامل شخص دونالد ترامپ، کنترل سلاح، سقط‌جنین و مهاجرت است.

به نوشته اسکای‌نیوز، بررسی نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده کاهش قابل توجه شمار میانه‌روها در عرصه سیاسی آمریکا است، و اینکه هواداران دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات به شکل روزافزونی در حال فاصله‌گرفتن از هم و قرار گرفتن در دو قطب متضاد هستند.

در واقع، داده‌های دو دهه اخیر نشان می‌دهد گرایش‌ها و تعلقات حزبی - فراتر از نژاد، مذهب، سطح آموزش، سن، و جنسیت - به اصلی‌ترین عامل اختلاف و شکاف در جامعه آمریکایی تبدیل شده است.

                               

تصمیم گیری     سیاست آمریکا                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :