موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست بین الملل

a/141913 :کد

کوبا: آمریکا با خروج از برجام اصل همزیستی میان کشورها را نقض کرده

  شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ — ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۱۱۱   
 تحلیل ایران -کوبا: آمریکا با خروج از برجام اصل همزیستی میان کشورها را نقض کرده

سفیر کوبا در سازمان ملل متحد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران را نقض اصل همزیستی میان کشورها توصیف کرد.

به گزارش تحلیل ایران، نماینده کوبا در سازمان ملل متحد در نشستی در سازمان ملل با موضوع سلاح‌های هسته‌ای از تصمیم ایالات متحده آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای ایران یا برجام انتقاد کرد و آن را خلاف اصل همزیستی میان کشورها توصیف کرد.

حساب توئیتری نمایندگی دائم کوبا در سازمان ملل متحد به نقل از «آنایانسی رودریگز کامیجو»، سفیر این این کشور نوشت: «تصمیم آمریکا برای خروج از برنامه جام اقدام مشترک یا توافق هسته‌ای ایران، نقض قواعد همزیستی میان کشورها است.»

دیپلمات کوبایی در این نشست همچنین بر «حق قانونی» تمامی کشورها برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، بدون هیچ‌گونه تبعیض تأکید کرد. 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ۱۸ اردیبهشت‌ماه به طور یکجانبه با نقض تعهدات آمریکا ذیل توافق هسته‌ای برجام کشورش را از این توافق خارج کرد. خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد تحریم‌های هسته‌ای که ذیل این توافق رفع شده بودند در دوره‌های ۹۰ و ۱۸۰ روزه احیا خواهند شد. 

ترامپ شامگاه دوشنبه ۱۵ مردادماه با امضای فرمانی رسماً دستور اجرای اولین بسته تحریم‌ها علیه ایران را صادر کرد. تصمیم ترامپ با مخالفت‌های زیادی در سراسر جهان رو به شده است و غیر از رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی، جامعه جهانی با آن مخالفت کرده‌اند.  
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :