موضوعات ‌مرتبط: ورزشی جودو

a/141983 :کد

رایزنی

محمد درخشان: با رایزنی و خطر تعلیق جودو را برطرف خواهیم کرد

  دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ — ۱۸:۵۷
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -محمد درخشان: با رایزنی و خطر تعلیق جودو را برطرف خواهیم کرد

محمد درخشان، رئیس فدراسیون جودو گفت: فکر می‌کنم با رایزنی و استفاده از ارتباطات می‌توانیم بحث خطر تعلیق جودو را برطرف کنیم.

محمد درخشان در گفت‌وگو با تحلیل ایران ، در خصوص اینکه گفته می‌شود نامه تهدیدآمیز از سوی فدراسیون جهانی جودو به مسئولان ورزش ایران ارسال شده است، اظهار داشت: ظاهراً چنین نامه‌ای برای مسئولان ورزش ایران ارسال شده است. این نامه نیز خطاب به فدراسیون جهانی جودو نیست و به مسئولان ورزش کشور است و ظاهراً واقعیت دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به وجود چنین نامه‌ای، نگرانی در خصوص تعلیق جودو در خصوص جدایی او وجود ندارد، گفت: من فکر می‌کنم با رایزنی و استفاده از ارتباطاتی که داریم این اتفاق نخواهد افتاد. در گذشته نیز جودوی ایران چند بار تعلیق شده است که با رایزنی و ارتباطات جلوی آن را گرفتم. بار اول در زمان برکناری امینی از سوی عباسی و انتخاب رستگار، جودوی ایران تعلیق شد و از حضور تیم 42نفره کشورمان در مسابقات چین تایپه ممانعت به‌عمل آمد که با دخالت من این تعلیق برداشته شد.

رئیس فدراسیون جودوی ایران تصریح کرد: یک بار دیگر نیز زمانی که مینوکده در المپیک 2008 مسابقه جودوکار اسرائیلی را قضاوت کرد، از سوی مسئولان وقت فدراسیون جودو برکنار شد و مجدداً خطر تعلیق مطرح شد، که باز هم با وساطت و رایزنی من حل شد. البته یک بار نیز به‌خاطر اساسنامه فدراسیون، جودوی ایران را تعلیق کردند که من شخصاً از ماریوس ویزر درخواست مهلت 4ماهه کردم و با همکاری فدراسیون وقت  اساسنامه را تنظیم و ارسال کردیم تا خطر تعلیق را برطرف کنیم. قطعاً این دفعه نیز تلاش خواهیم کرد تا خطر تعلیق را برطرف کنیم.

درخشان در خصوص اینکه در جریان ارسال چنین نامه‌ای به مسئولان ورزش ایران بوده است، گفت: در حد تنها یک جمله از سوی العنزی، رئیس اتحادیه جودوی آسیا در جریان این موضوع بودم. در جریان بازی‌های آسیایی و اهدای مدال‌ها، العنزی قصد توزیع مدال را داشت که با دیدن من در خصوص بحث مدیران بازنشسته ورزش ایران سؤال کرد و من نیز اعلام کردم چیز مهمی نیست و قانون ایران است. او اعلام کرد که "ما اجازه این کار را نخواهیم داد و به ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو نامه خواهم داد."، بعد از این دیگر در جریان الباقی داستان نیستم.

وی در خصوص انتخاب سرپرست برای فدراسیون جودو گفت: این قضیه به من ارتباطی ندارد. وظیفه من این است که از سمت خود کنار بروم و به‌امید خدا این کار را نیز به‌زودی انجام خواهم داد. همه این کارها نیز با هماهنگی با مسئولان وزارت ورزش و جوانان انجام خواهد شد.

رئیس فدراسیون جودو در پاسخ به این سؤال که بعد از ارسال نامه تهدیدآمیز فدراسیون جهانی جودو، مسئولان ورزش کشور درخواست پیگیری و مکاتبه با فدراسیون جهانی از سوی او نداشتند، گفت: چنین درخواستی نداشتند اما من به مسئولان ورزش کشور اعلام کردم زیاد نگران نباشند. خصلت ایرانی‌ها این است که ترسو نیستند و از تهدید جا نمی‌زنند. در حال حاضر نیز اجازه بدهند با رایزنی و مذاکره این مشکل را حل کنم. قرار است در جریان مسابقات گرنداسلم ابوظبی که از روز شنبه هفته آینده آغاز خواهد شد، از ویزر درخواست ملاقات داشته تا از او خواهش کنم این موضوع را حل‌وفصل کند.

درخشان در پایان خاطرنشان کرد: باید بحث کنار گذاشتن مدیر بازنشسته را بی‌سروصدا و در آرامش پیش ببریم، اما متأسفانه مسئولان، رسانه‌ها و دست‌اندرکاران این قضیه را به‌قدری مطرح می‌کنند که پیچیده‌تر می‌شود. همین امروز که قضیه تهدید فدراسیون جهانی مطرح شده است، به‌قدری به آن دامن می‌زنیم که  حواشی بیشتر شود. عده‌ای نیز به‌دنبال این هستند که از قضایا نفع خود را ببرند و در نتیجه ما دچار مشکل بیشتری شویم. در این شرایط به دوستان خود توصیه می‌کنم با توجه به اینکه مطالبی که ما در رسانه‌ها عنوان می‌کنیم در ده‌ها رسانه دیداری و شنیداری جهان منتشر می‌شود و خیلی از ایرانی‌ها در خارج از کشور مسائل ورزش ایران را تعقیب می‌کنند، اجازه بدهند این موضوع بی‌سروصدا حل شود و با متهم کردن این و آن باعث تنش بیشتر نشوند.

                               

رزمی     ورزش                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :