موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/14216 :کد

0

مایکروسافت در حال کار بر روی یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس!

  شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -مایکروسافت در حال کار بر روی یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس!

بعد از آنکه در مراسم اخیر رسمی اپل برای رونمایی از محصولات جدید یکی از مدیران اجرایی مایکروسافت به روی سن دعوت شد، به نظر میرسد که اساسا اتفاقاتی جالب دور از دید بسیاری در حال رخ دادن است

بعد از آنکه در مراسم اخیر رسمی اپل برای رونمایی از محصولات جدید یکی از مدیران اجرایی مایکروسافت به روی سن دعوت شد، به نظر میرسد که اساسا اتفاقاتی جالب دور از دید بسیاری در حال رخ دادن است که نوعی گسست از اعتقادات قبلی نیز محسوب میشود! جدیدترین این اتفاقات خبری است مبنی بر اینکه مایکروسافت در حال طراحی و کار بر روی سیستم عاملی است که بر پایه کرنل لینوکس، یعنی جدی ترین رقیب خود بنا شده است.
به گزارش تحلیل ایران به هیچ وجه تعجب نکنید و این خبر را کاملا جدی تلقی کنید که مایکروسافت اکنون در حال طراحی و ساخت چیزی به نام Azure Cloud Switch یا به اختصار ACS است که در واقع نرم افزاری با هدف کنترل ساده تر و بهتر سخت افزارهای سیستم Cloud مایکروسافت میباشد و این شکرت تصمیم بر آن گرفته است که این نرم افزار را بر اساس کرنل لینوکس طراحی کند.


البته این سیستم عامل جدید موردی نیست که برای دسکتاپ یا لپتاپ طراحی شده باشد بلکه مختص به سخت افزارهای سطح بالای شبکه است. به گفته مسئولان مایکروسافت هدف این است که یک محیط عملیات نرم افزاری ایجاد شود که مدیریت و کنترل تجهیزات شبکه – از جمله روترها و سوییچ ها- مربوط به سرویس های Cloud کلاس شرکتی مایکروسافت را ساده تر کند.

در واقع از آنجایی که شرکت های تولید کننده و ارائه دهنده این تجهیزات متعدد هستند و هر کدام نرم افزار خاص خود را برای این تجهیزات ارائه میکنند، این موضوع استفاده از این تجهیزات متعدد در یک سیستم یکپارچه را با چالش مواجه میکند. هدف سیستم عالم جدید ایجاد یک محیط عملیات یکپارچه تحت کلاود برای حل این معضل و کار با سخت افزارهای متعدد است.

البته این رهیافت جامع مسلما آن چیزی است که در روزهای اولیه مایکروسافت قطعا به آن با دید بدی نظر میشد زیرا در آن زمان تعدد نرم افزاری و سخت افزاری مانند امروز زیاد نبود. اما در روزهایی که ساتیا نادلا بر مایکروسافت حکمرانی میکند این شرکت اساسا یک ماهیت جدید دارد. اکنون مایکروسافت تمام توان و قدرت خود را برای ایجاد محصولات جدید متناسب با نیاز کاربران امروز به کار گرفته است و در این میان هیچ ابایی از استفاده و به کارگیری سایر تکنولوژی ها از سایر رکت ها حتی تکنولوژی های سابقا رقیب نیز ندارد.

این امر البته موضوعی بسیار خوشایند و قابل توجه برای کاربران و مشتریان تکنولوژی است که در آینده نزدیک میتواند نوید محصولات بهتر و ایده های جدید تر را با پاک شدن مرزهای سنتی در بر داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ACS میتوانید به وبلاگ مایکروسافت در اینجا مراجعه کنید.

منبع : تابناک

                               

مایکروسافت     لینوکس     ویندوز            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :