موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/142234 :کد

هیچ کشوری در جهان توان مقابله با قدرت دفاعی ایران را ندارد

  شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ — ۱۱:۴۸
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -هیچ کشوری در جهان توان مقابله با قدرت دفاعی ایران را ندارد

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران به درجه ای از توانمندی رسیده که هیچ قدرتی در جهان توان و یارای مقابله با آن را ندارد.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی روز شنبه ، درباره دستاوردها و توان دفاعی افزود: تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی ایران جنبه دفاعی و بازدارندگی دارد؛ این ادعا نه اکنون که طی دو سده اخیر نشان می دهد، ملت ایران، هیچ گاه آغازگر جنگ نبوده است و نخواهد بود. اما تجربه 8 سال دفاع مقدس نشان داد که جمهوری اسلامی ایران برای دفع متجاوز باید به حداکثر قدرت و اقتدار دفاعی برسد.
وی تصریح کرد: این راهبرد اصولی در نیروهای مسلح با قدرت و جدیت دنبال شده و اکنون در حوزه های زمینی، دریایی و هوایی پیشرفت های چشمگیری داشته است. به گونه ای که قدرت دفاعی کشور را به درجه ای از توانمندی رسانده که هیچ قدرتی در جهان توان و یارای مقابله با آن را ندارد.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در ادامه یادآور شد: نگاهی به تحولات و اوضاع پر آشوب و ملتهب منطقه بیانگر آن است که جمهوری اسلامی ایران با قدرت مثال زدنی و بومی بازدارنده، همچون ساحلی امن به حیات پر افتخار خود ادامه می دهد و فرصت هر گونه تحرک ماجراجویانه را از دشمنان انقلاب اسلامی، نظام سلطه و متجاوزان گرفته است.
سردار شکارچی در پاسخ به این سوال که وضعیت فعالیت تروریست ها اعم از گروهک تروریستی - تکفیری داعش و سایر گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار داشت: گروه های تکفیری و تروریستی نظیر داعش و جبهه النصره و سایر گروه های مشابه اکنون به صورت ساختاری کاملا از بین رفته و جز در برخی مناطق بیابانی و پراکنده تحرک خاصی ندارند که البته با مقاومت و تدبیر رزمندگان جبهه مقاومت آخرین لانه های آنها نیز ویران خواهد شد.
وی ادامه داد: نباید از نظر دور داشت که این گروهک ها بر بستری از اعتقادات مذهبی منحرف استوار شده اند، بنابراین ریشه کنی این تفکر انحرافی زمانبر و نیاز به آگاهی بخشی به افراد آلوده به این گرایش انحرافی است.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح توضیح داد: بدیهی است تا این تفکر انحرافی قادر باشد در خدمت به اهداف استکباری و تفرقه افکنانه آمریکا و اذناب آنها در منطقه و جهان به کار بیاید، مورد حمایت همه جانبه مالی و پشتیبانی آنها قرار خواهند گرفت، لیکن هر زمان که تاریخ مصرف آنها به پایان برسد، به بدترین شکل ممکن حذف می شوند.
سردار شکارچی در پاسخ به این سوال که راهبرد و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه چیست نیز اظهار داشت: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم، به عنوان کشوری که خود بزرگترین قربانی تروریسم بوده و بیش از 17 هزار شهید توسط تروریست ها را تقدیم انقلاب کرده، اثبات حقانیت نظام جمهوری اسلامی در مبارزه و مقابله واقعی با ترور و تروریسم است.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با اهداف انسان دوستانه همواره در کنار ملت های تحت ستم بوده و در حمایت از آنها علیه تروریسم جنگیده است. رژیم صهیونیستی به عنوان بزرگترین ساختار تروریسم دولتی با حمایت آمریکا، انگلیس، فرانسه و برخی از حکام کشورهای منطقه خلیج فارس، همواره از هر تلاشی برای ضربه زدن به نظام اسلامی دریغ نکرده که شهادت نخبه های علمی و دانشمندان هسته ای توسط عناصر موساد نمونه ای آشکار از این اقدامات است. اما همین دولت جعلی مورد حمایت و پشتیبانی است تا نشان دهند که ادعای حقوق بشری آنها در مقابله با تروریسم توخالی و دور از واقعیت است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :