موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/142333 :کد

صدور حکم اعدام ۲ «اخلالگر شبکه بانکی کشور» در شیراز

  ﺳﻪشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ — ۱۴:۰۹
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -صدور حکم اعدام ۲ «اخلالگر شبکه بانکی کشور» در شیراز

دادگستری استان فارس اعلام کرد که ‌حکم اعدام دو «اخلالگر نظام اقتصادی و شبکه بانکی کشور» در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلال‌گران نظام اقتصادی، مستقر در استان فارس صادر شد.

‌به گزارش تحلیل ایران، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس « در رأی صادره از این شعبه ویژه متهمان ردیف اول و دوم این پرونده مهم به نام های داریوش ابراهیمیان بیلندی فرزند علی اکبر و یونس بهاء‌الدینی فرزند ابراهیم به لحاظ اخلال باندی و سازمان یافته در شبکه بانکی و اقتصادی کشور به مبلغ 1540 میلیارد و 461 میلیون و 900 هزار و 143 ریال را مفسد فی الارض شناخته و به مجازات اعدام محکوم کرد.»

بر اساس این گزارش در این پرونده، متهم ردیف اول « مدیر و هماهنگ‌کننده اقدامات مجرمانه مذکور و متهم ردیف دوم از اعضای اصلی باند اخلال گسترده در شبکه بانکی کشور » بوده‌اند.

در این پرونده همچنین برای متهمان اصلی علاوه بر مجازات اعدام، ضبط کلیه وجوه و منافع حاصله از «اقدام مجرمانه» به نفع دولت و رد مال به میزان 35 میلیون تومان در حق یکی از شاکیان خصوصی نیز صادر شده است‌.

در رأی صادره از شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران و مفسدان نظام اقتصادی در استان فارس، محمد بهاءالدینی فرزند ابراهیم به 10 سال حبس تعزیری و رد مال محصله، داوود کاتبی فرزند ولی‌الله به 7 سال حبس تعزیری‌، ایمان پهلوانی فرزند نعمت‌الله‌، مرتضی کاتبی‌نژاد فرزند صفر، رضا نادری فرزند صفرعلی را هریک به 5 سال حبس تعزیری و ضبط کلیه وجوه و منافع محصله به عنوان جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

در رأی صادره آمده است: « پرونده در خصوص تعدادی از متهمان مفتوح و در خصوص متهمان ردیف اول و دوم قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور بوده و در خصوص سایر محکومین قطعی است‌.»

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :