موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی افتتاح پروژه

a/142400 :کد

روحانی

خط آهن ۱۰۰۰ میلیاردی هفته آینده با حضور روحانی افتتاح می‌شود

  یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ — ۱۶:۱۴
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -خط آهن ۱۰۰۰ میلیاردی هفته آینده با حضور روحانی افتتاح می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری خط آهن مهاباد-ارومیه به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان طی هفته آینده با حضور رئیس جمهوری خبر داد و گفت: کارخانه ذوب آهن برای اولین بار در کشور ۱۰۰۰ تن ریل پیشرفته UIC۶۰

به گزارش تحلیل ایران خیرالله خادمی در نشست خبری در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این که تولید ریل ملی (UIC60) در چه مرحله ای قرار دارد، اظهار کرد: قطعا هیچکس در کشور نیست که دوست نداشته باشد ریل مورد نیاز برای توسعه زیرساخت های راه آهن در داخل تولید شود.

وی ادامه داد: وظیفه ما (شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل) این است که از تولید حمایت کنیم، خوشبختانه مدیرعامل جدید ذوب آهن پیگیر جدی تولید ریل ملی است.

وی با بیان این که مهم ترین مسئله این کار تامین منابع مالی است، افزود: ذوب آهن حدود 1000 تن ریل  UIC60 را تولید کرده که البته در حجم انبوه نیست و هنوز توسط ناظران بین المللی تایید نشده است.

وی با اشاره به این که برای تامین ریل مورد نیاز برای احداث خط دوم میانه-تبریز با ذوب اهن به توافقاتی رسیده ایم، یادآور شد: از ذوب آهن خواستیم که در مناقصه تامین 15 میلیون تن ریل شرکت کند که البه تنها شرکت کننده در مناقصه نیز بود. مذاکره با مدیران این مجموعه نتایج خیلی خوبی داشته و در بحث قیمت با آنها به تقاهم رسیده ایم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت ها حمل و نقل کشور، گفت: رایزنی برای تفاهم با ذوب آهن صورت گرفته و اصلی ترین مسئله تامین منابع مالی است که آنرا با مکانیسم اسناد خزانه و اوراق مشارکت تامین می کنیم که در صورت تایید ذوب آهن، قرارداد تولید ریل ملی عملیاتی می شود.

خادمی همچنین از بهره برداری راه آهن ارومیه (مهاباد- ارومیه) با حضور رئیس جمهوری خبر داد و افزود: قرار بود چهارشنبه هفته جاری پروژه مذکور به بهره برداری برسد، اما شرایط آب و هوایی برای دیدار مردمی رئیس جمهوری مساعد نبود و به همین دلیل احتمالا بهره برداری به هفته آینده موکول خواهد شد.

وی ارزش این خط آهن 1000 میلیارد تومان عنوان کرد و با بیان این که طول خط آهن مهاباد-ارومیه 98 کیلومتر است، اظهار کرد: 10 هزار و 85 کیلومتر خط آهن در قالب 33 طرح باید در کشور احداث شود. هم اکنون 3295 کیلومتر از میزان در حال اجرا و 5252 در حال مطالعه است که با تکمیل مطالعات و تامین اعتبارات کار اجرایی آنها آغاز می شود.

وی همچنین از بهره برداری راه آهن خواف- هرات تا پایان سال جاری خبر داد.

                               

اقتصاد     صنعت     تجار            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :