موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوادث

a/14250 :کد

0

باز هم حادثه؛ پالایشگاه شازند از مدار تولید خارج شد

  شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -باز هم حادثه؛ پالایشگاه شازند از مدار تولید خارج شد

در کمتر از دو روز از حادثه جانی در پالایشگاه امام خمینی شازند، این بار واحدهای عملیاتی پالایشگاه از سرویس خارج شد.

در کمتر از دو روز از حادثه جانی در پالایشگاه امام خمینی شازند، این بار واحدهای عملیاتی پالایشگاه از سرویس خارج شد.
به گزارش خبرنگار تسنیم، ساعت 22 روز پنجشنبه 26 شهریورماه به‌دلیل مشکلات برقی و رعایت نکردن ملاحظات فنی، کلیه واحدهای عملیاتی پالایشگاه از سرویس عملیاتی خارج شدند.
هم اکنون کارکنان پالایشگاه شازند مشغول راه‌اندازی مجدد برای در سرویس قرار گرفتن واحدهای پالایشگاه هستند. این شرایط در حالیست که توقف‌ها و شوک‌های عملیاتی، آسیب جدی به تجهیزات پالایشگاه وارد می‌کند.
شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند اراک با ظرفیت 150هزار بشکه در روز در سال 1373 به بهره‌برداری رسید و کمی بعد ظرفیت آن به 170هزار بشکه در روز رسید. طرح افزایش ظرفیت و ارتقای کیفیت فرآورده‌های تولید آن از سال 1385 به‌ارزش شش‌میلیارد یورو و با هدف افزایش ظرفیت تا 270هزار بشکه در روز آغاز شد.
این طرح در بهمن ماه 1391 با راه‌اندازی واحد بسیار پیچیده بنزین سازی RFCC و واحدهای پایین‌دستی آن تکمیل و امکان تولید روزانه 16میلیون لیتر بنزین یورو4 فراهم شد اما این واحد پالایشی در حدود دو سال گذشته دچار حوادثی شد که علاوه بر تحمیل خسارت‌های مالی، تعدادی فوتی و مصدوم به جا گذاشت.
هم اکنون ظرفیت تولید گازوئیل یورو4 در کشور 23 میلیون لیتر است که سهم پالایشگاه شهید تندگویان تهران روزانه 11 میلیون لیتر و پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند اراک 12 میلیون لیتر است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :