موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی

a/142762 :کد

فقیران انگلیسی ۱۰ سال زودتر می‌میرند

  دوشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۷ — ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -فقیران انگلیسی ۱۰ سال زودتر می‌میرند

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، افراد فقیر در انگلیس حداقل ۱۰ سال زودتر از ثروتمندان این کشور می‌میرند.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، افراد فقیر در انگلیس حداقل 10 سال زودتر از ثروتمندان این کشور می‌میرند

کارشناسان می‌گویند، دستمزد‌های پایین این قشر از مردم منجر به این شده است که آنها رژیم غذایی نامناسبی داشته باشند و از مواد غذایی سالم بی‌بهره بمانند. 

پژوهش‌ها حاکی از آن است که نرخ مرگ و میر در اثر بیماری در هر سنّی در مناطق محروم به میزان قابل توجهی بیش از دیگر اقشار جامعه است؛ دسترسی نابرابر به امکانات بهداشتی و عدم توانایی در تأمین هزینه‌های درمان یکی از علل مهم این موضوع است. 

مطالعات همچنین نشان داده است، کودکان فقیر زیر 5 سال 2.5 برابر بیش از کودکان ثروتمند در خانه‌هایشان می‌میرند.

 به گفته محققان در دانشکده بهداشت عمومی امپریال کالج لندن، نرخ امید به زندگی در افراد فقیر بسیار پایین‌تر از ثروتمندان است.

نویسنده اصلی این پژوهش و محقق ارشد آن، مجید عزتی می‌گوید: «نتایجی که با یافته‌های قبلی مطابقت دارند، نشانگر شکاف عظیم رکود دستمزد، دسترسی به بانک‌های مواد غذایی و امکانات بهداشتی برای فقیران به نسبت ثروتمندان است».

عزتی با ارائه آمارهایی یادآور شد، نابرابری‌های اجتماعی منجر به کاهش نرخ امید به زندگی در میان فقیران شده و این روند از دهه 1980 تاکنون سیر صعودی طی کرده است.

                               

فقیر     انگلیس     مرگ            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :