موضوعات ‌مرتبط: ورزشی حوزه فوتبال ایران

a/142818 :کد

ورزش

داورزنی: قانون منع بکارگیری بازنشستگان دردسری برای ما نداشته است

  ﺳﻪشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۷ — ۱۹:۱۲
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -داورزنی: قانون منع بکارگیری بازنشستگان دردسری برای ما نداشته است

معاون وزارت ورزش و جوانان در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: تصویب این قانون تاکنون دردسری برای وزارت ورزش و جوانان ایجاد نکرده است.

به‌ گزارش ‌ تحلیل ایران به نقل از تسنیم  ، مجمع عمومی سالانه فدراسیون شنا، شیرجه واترپلو به میزبانی آکادمی ملی المپیک و با حضور محسن رضوانی رئیس این فدراسیون، محمدرضا داورزنی معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. در حاشیه برگزاری این مجمع داورزنی در جمع خبرنگاران حاضر و پاسخگوی سؤالات آنها شد.

مهمترین سؤال از محمدرضا داورزنی در این خصوص بود که آیا با توجه به قانون منع بکارگیری بازنشستگان در صورت خصوصی‌سازی باشگاه پرسپولیس گرشاسبی می‌تواند در این باشگاه به کار خود ادامه‌ دهد، وی در این باره گفت: به طور حتم قانونی که تصویب شده باید اجرا شود، اما فعلاً نمی‌توان در مورد این پرسش پاسخ قطعی داد، چرا که هنوز مشخص نیست دو باشگاه استقلال و پرسپولیس چه زمانی به عنوان یک باشگاه خصوصی مطرح می‌شوند. به همین دلیل باید تا زمان خصوصی‌سازی شدن این دو باشگاه فوتبال صبر کرد و در مورد ادامه فعالیت گرشاسبی در باشگاه پرسپولیس نیز همه چیز در مجمع هیئت رئیسه تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی به موضوع بازنشستگی ضیایی، رئیس فدراسیون والیبال نیز واکنش نشان داد و در پاسخ به این پرسش که «آیا به دلیل اینکه ضیایی کارمند وزارت ورزش و جوانان بوده می‌تواند در صورت برکنار شدن از ریاست فدراسیون والیبال بار دیگر به وزارت ورزش و جوانان باز گردد؟»، خاطر نشان کرد: اگر ماده 60 قانون ایثارگری شامل حال ضیایی شود، او کارمند دولت تلقی می‌شود و می‌توان این موضوع را تأیید کرد، اما فعلاً چیزی مشخص نیست و همه چیز تا تاریخ 15 آذر ماه مشخص و تعیین خواهد شد.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مورد مجمع فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو نیز گفت: با توجه به موفقیت‌های ملی واترپلو در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا و کسب مدال برنز پس از 44 سال شاهد تحول خوبی در بین رشته‌های آبی کشور از جمله شنا، شیرجه و واترپلو بوده‌ایم. برای اینکه بتوانیم توسعه این رشته را بیش از پیش حفظ کنیم باید امکانات کافی در اختیار هیئت‌های استانی کشور قرار بگیرد، چرا که در غیر این‌صورت نمی‌توان انتظار زیادی در راستای رشد این رشته‌ها داشت.

داورزنی همچنین ادامه‌ داد: اگر می‌خواهیم شاهد موفقیت‌های روزافزون این سه رشته باشیم، باید برنامه‌ریزی دقیق نیز در راستای استفاده از استعدادهای استانی انجام دهیم. اگر موفقیت می‌خواهیم این مهم با یک یا دو ساعت تمرین در روز قابل دسترس نیست. طبق قانونی که وجود دارد باید امکانات مازاد ورزشی به مزایده گذاشته شود. از همین رو بهتر است اقدامات لازمه را انجام دهیم تا ارتباط بهتری میان اداره کل استان‌ها و هیئت‌ها برقرار شود تا بتوان به صورت پیوسته و مداوم از استخرهای قهرمانی استفاده کرده و پرورش استعدادها را شاهد باشیم.وی در پاسخ به این سؤال که «آیا تاکنون اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان برای وزارت ورزش و جوانان دردسر ساز شده است؟»، اظهار کرد: خیر. دردسرساز نبوده است. وقتی قانونی را تصویب می‌کنیم بهتر است به صورت منظم آن را اجرا کنیم. تاکنون 70 درصد از کارها پیش رفته است و تنها 30 درصد از آن باقی‌ مانده است که ان‌شاء‌الله تا تاریخ 15 آذر ماه همه چیز مشخص خواهد شد.

                               

ورزشی     والیبال     تیم فوتبال ایران            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :