موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ایران

a/142842 :کد

اتاق بازرگانی ایران ، چین

مسیر مبادلات بانکی ایران و چین از ۱۲ آذرماه گشایش می یابد

  چهارشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۷ — ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -مسیر مبادلات بانکی ایران و چین از ۱۲ آذرماه گشایش می یابد

رئیس اتاق ایران و چین اعلام کرد: مبادلات مالی ایران با بانک «کانلون» چین از سوم دسامبر (۱۲ آذر) پس از یک ماه توقف دوباره از سر گرفته می شود.

به گزارش تحلیل ایران، از اتاق ایران، «اسداله عسگر اولادی» از آغاز فعالیت بانک کانلون چین در ارتباط با ایران پس از توقف یک ماهه خبر داد و گفت: ظرف یک ماه گذشته، به دلیل اینکه فروش نفت ایران به چین متوقف‌ شده بود، بانک کانلون هم فعالیت خود را برای ارائه خدمات به ایران متوقف کرده بود.
وی ادامه داد: با آغاز فروش مجدد نفت ایران به چین، این بانک از دوشنبه هفته آینده یعنی سوم دسامبر، برای مبادلات مالی با ایران بار دیگر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
رئیس اتاق ایران و چین افزود: قرار است پول حاصل از فروش نفت ایران به چین به بانک کانلون منتقل شود تا امکان خرید و فروش کالا برای فعالان اقتصادی ایران فراهم شود.
به گفته وی، با آغاز مجدد فعالیت‌ بانک کانلون، صادرات و واردات ایران و چین در حد عالی پیش خواهد رفت و باید منتظر فصل جدیدی از روابط بین دو کشور از سوم دسامبر بود.
عسگراولادی در ادامه، با اشاره به سخنان اخیر غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در نشست آبان ماه هیات نمایندگان اتاق ایران، گفت: همان‌طور که رئیس اتاق ایران هم تاکید کرده، باید از فرصت پیش‌آمده به‌ واسطه اعمال تحریم‌ها، به نفع اقتصاد کشور بهره برد. در شرایط فعلی و با وجود اعمال تحریم‌های یکجانبه‌گرایانه آمریکا علیه کشور، «تقویت تولید» و «توسعه صادرات» دو راهکار اساسی دور زدن تحریم‌هاست. همان‌ طور که رهبر انقلاب هم اشاره کردند، باید سرمایه‎گذاری داخلی را رونق داده و وابستگی به خارج را کم کنیم.
وی با تاکید بر تقویت تولید در شرایط کنونی، اظهار داشت: به ‌منظور تقویت تولید باید از واردات کالاهای غیرضروری و مصرفی بکاهیم و نیازهای مصرفی مردم را با تولیدات داخلی تامین کرد.
به گزارش ایرنا، چین نخستین شریک تجاری ایران به شمار می رود؛ این کشور در سال گذشته 13 میلیارد و 216 میلیون دلار کالا به ایران صادر و 9 میلیارد و 65میلیون دلار کالا از ایران وارد کرد.
پروپان مایع شده، سنگ آهن، متانول، پلی اتیلن، بوتان مایع شده، کنسانتره مس از جمله مهمترین اقلام صادراتی ایران به چین است و در مقابل، قطعات منفصله جهت تولدی خودروهای سواری، ماژول نمایشگر ال.سی.دی و ال.ای.دی، سویچ شبکه کامپیوتر، روترشبکه کامپیوتر، هاب شبکه کامپیوتر، سایر لوله های بدون رز مورد استفاده در خطوط نفت و گاز و گوشی تلفن همراه از جمله مهمترین اقلام وارداتی از چین به شمار می رود.

                               

چین     ایران     عسگر اولادی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :