موضوعات ‌مرتبط: ورزشی بانوان

a/142889 :کد

پاسور نامی‌نو اصفهان:

لیگ امسال بهتر که هیچ، بدتر هم شده است

  شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ — ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -لیگ امسال بهتر که هیچ، بدتر هم شده است

شبنم علیخانی پاسور تیم والیبال نامی‌نو اصفهان گفت: وضعیت لیگ برتر والیبال زنان بهتر نشد که هیچ، بدتر هم شده است.

به گزارش تحلیل ایران، سومین هفته از لیگ برتر والیبال زنان ایران هم به پایان رسید اما تعداد پایین تیم‌های حاضر در رقابت ها همچون دوره های گذشته باعث شده تا بازهم شاهد لیگ پویایی نباشیم.
شبنم علیخانی پاسور تیم ملی والیبال ایران که امسال برای تیم تازه وارد نامی نو توپ می زند درباره شرایط لیگ تا به اینجا یعنی پایان هفته سوم در گفت و گو با ایرنا، اظهارداشت: بخواهم ساده بگویم شرایط خیلی بد است. چند سال است که همین حرف ها را می زنیم و دیگر نمی دانیم چه بگوییم که اوضاع تغییر کند. مگر می شود در یک لیگ فقط 6 تیم حاضر باشند و رقابت ها جدی باشد؟
علیخانی با اشاره به افت لیگ نسبت به دوره گذشته عنوان کرد: لیگ امسال نه تنها بهتر نشد که بدتر از قبل هم شده است. به خاطر اینکه امسال چندین بازیکن ملی پوش هم لژیونر شدند و غیبت آن ها باعث شد تا تعداد بازیکنان درجه یک هم کاهش پیدا کند. در لیگی که تیم و بازیکن و اسپانسر کم است وقتی چند بازیکن هم بروند دیگر اوضاع بدتر هم می شود.
موضوع عدم جذب بازیکن خارجی هم همیشه یکی از شکایت های بازیکنان والیبال بوده است. اتفاقی که باعث می شود سطح فنی لیگ داخلی ما بالا برود اما هربار این اتفاق نمی افتد. امسال هم با اوضاع دلار تقریبا این اتفاق به یک رویا بدل شد.
علیخانی در این باره گفت: در لیگ مردان هر سال چند بازیکن خارجی به ایران می آیند. قطعا این موضوع بار فنی لیگ را بالا می برد و به یک لیگ بین المللی تبدیل می کند اما در لیگ زنان هیچ بازیکن خارجی نیست. غیر از 2 سال پیش که بانک سرمایه یک بازیکن برزیلی جذب کرد. علتش هم این است که اسپانسرها همچین هزینه ای نمی کنند و شاید هم اصلا نباید از اسپانسر انتظار داشت. همین که در لیگی 6 تیمه حاضر می شود باید خدا را شکر کنیم.
لیگ امسال تنها یک بخش مثبت داشت و آن هم حضور تیم امید یا همان تجارت کاسپین است. تیمی که متشکل از جوانان والیبال زنان ایران است و می تواند به آینده ای روشن برای والیبال ملی زنان ایران تبدیل شود. پاسور تیم نامی نو هم که در همین هفته سوم با این تیم بازی کرده همین اعتقاد را دارد: تنها نکته مثبت لیگ امسال همین تیم امید است. هفته پیش با آن ها مسابقه دادیم و بعد از بازی به شدت خوشحال بودم. از دیدن دخترانی که پتانسیل بسیار بالایی دارند و می توانند چه از نظر فیزیکی و چه از نظر تکنیکی جزو بهترین های آسیا باشند. البته به شرطی که حمایت شوند و رهایشان نکنیم.
لیگ سال گذشته تجربه حضور تیمی همچون بهنمیر مازندران را داشت. تیمی که از همان ابتدا با چندین رفت و آمد حضورش در لیگ را تثبیت کرد و بعد از شروع مسابقات هم بارها تمریناتش به خاطر مسائل مالی تعطیل شد. حالا خیلی ها نگران هستند که باز هم آن مشکلات برای تیم های دیگر تکرار شود.
علیخانی در پایان و در مقابل این پرسش که آیا همین 6 تیم تا پایان لیگ هفدهم در مسابقات باقی می مانند؟ پاسخ داد: هیچ چیزی معلوم نیست. پارسال در بهنمیر بودم و تجربه تلخ حضور در چنین تیمی را چشیده ام. امسال هم تیم هایی هستند که شبیه به بهنمیرند و اتفاقا بازیکنان بسیار خوبی را هم در اختیار دارند. امیدوارم که این طور نباشد و حداقل همین 6 تیم را تا پایان فصل داشته باشیم.

                               

والیبال     بانوان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :