موضوعات ‌مرتبط: ورزشی تیراندازی

a/142922 :کد

علی دادگر :

با توجه به مسائل ارزی فعلا فکری برای حضور مربی خارجی نداریم

  یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ — ۱۱:۵۰
تعداد بازدید : ۷۱   
 تحلیل ایران -با توجه به مسائل ارزی فعلا فکری برای حضور مربی خارجی نداریم

علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: ورزش کشور تا زمانی که کرسی‌های موثری در آسیا و جهان نداشته باشد آنطور که باید به موفقیت نمی‌رسد.

علی دادگر، درخصوص  کسب کرسی در هیئت اجرایی فدراسیون جهانی تیراندازی اظهار داشت: انتخابات برای ریاست فدراسیون جهانی برگزار شد و بعد از 38 سال، ریاست این فدراسیون از نماینده مکزیک به روسیه رسید. البته روس‌ها در کسب کرسی موفق بودند و جایگاه‌های خوبی را کسب کردند. انتخابات هیئت اجرایی یا شورای اداری فدراسیون جهانی نیز با حضور 38 کاندیدا برگزار شد که در پایان این انتخابات سنگین من در حالی که یک و سال و نیم از حضورم در فدراسیون تیراندازی ایران می‌گذرد، با 150 رای انتخاب شدم و این برای نخستین بار در تاریخ تیراندازی است. در بین سایر فدراسیون‌ها نیز سومین یا چهارمین فدراسیونی هستیم که چنین کرسی مهمی در جهان داریم.

وی درخصوص آثار و نتایج کسب کرسی‌های بین‌المللی در ورزش، یادآور شد: ورزش کشور تا زمانی که کرسی‌های موثری در آسیا و جهان نداشته باشد آنطور که باید به موفقیت نمی‌رسد و ما نمی‌توانیم در میادین بین‌المللی از پرچم و ورزش ایران دفاع کنیم. با توجه به اینکه عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک ایران هستم و حتما می‌دانم که نگاه‌ها در این کمیته به سمت بازگرفتن کرسی‌های از دست رفته گذشته، حفظ کرسی‌های فعلی و اعتلا و افزایش کرسی‌های جدید است.

رئیس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: کمیسیون توسعه روابط بین‌الملل در کمیته ملی المپیک ایران تشکیل شده که کمک زیادی در این خصوص انجام داد. دکتر صالحی امیری نیز حمایت زیادی کرد و نامه‌ای را به روسای کمیته‌های دنیا فرستاد که این امر در کسب این کرسی بسیار موثر بود. از همه کسانی که برای کسب این جایگاه برای ورزش ایران تلاش کردند تشکر می‌کنم از جمله وزارت ورزش، دکتر صالحی امیری و همکارانم در فدراسیون.

دادگر در پاسخ به این سوال که آیا در خلال این نشست دیداری با روسای سایر کشورها انجام دادید گفت: در حال حاضر تیراندازی در دو تا 3 موضوع مشکل دارد که ما در این موارد با سایر کشورها مذاکره و گفت‌وگو کردیم. موضوع اول مربیگری است. ما در بحث مربیان ضعف داریم و من در این نشست مربیان خوب دنیا را دیدم و با آنها صحبت‌هایی انجام دادم. البته با توجه به مسائل ارزی فعلا فکری برای حضور مربی خارجی نداریم. موضوع دوم مربوط به سلاح است. ما در تجهیزات و سلاح مشکل داریم که در این نشست نماینده شرکت‌های بزرگ تولید سلاح را دیدم ولی کار ما در این بخش هم سخت است ولی مذاکرات خوبی انجام دادیم و در نهایت دستاوردهای زیادی برای تیراندازی ایجاد شد.

دادگر در پایان در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال حضور مربی خارجی در رشته تفنگ هستید تصریح کرد: فعلا از کادر فنی داخلی استفاده می‌کنیم و مربی خارجی برای این ماده نمی‌آوریم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :