موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران

a/142968 :کد

اسحاق جهانگیری :

ایران مقتدر به ثبات و امنیت منطقه کمک می کند

  ﺳﻪشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۱۸۱۴۸   
 تحلیل ایران -ایران مقتدر به ثبات و امنیت منطقه کمک می کند

معاون اول رییس جمهوری گفت: اگر اقتدار ایران در منطقه به چالش کشیده و با مشکلاتی روبرو شود خاورمیانه دچار آشوب و بحران هایی می شود که دنیا به سادگی نمی تواند از کنار آن بگذرد، حضور ایران مقتدر در منطقه

به گزارش تحلیل ایران، «اسحاق جهانگیری» روز سه شنبه در بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه که در مرکز همایش های برج میلاد با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران صنعت بیمه برگزار شد، افزود: اقتصاد کشور نیازمند آن است که متناسب با جایگاه ایران از وضعیت بهتری برخوردار باشد و اقتدار کشور در منطقه پرآشوب خاورمیانه مساله حیاتی و جدی است.
وی تصریح کرد: ما به عنوان مسئولین بخش اقتصادی کشور وظیفه داریم به مسائل این بخش به طور جدی بپردازیم و در مسیر اقتدار کشور، اقتصاد مقتدر را رقم بزنیم تا رشد اقتصادی مطلوب داشته باشیم و سرمایه گذاری مناسب اتفاق بیفتد.
معاون اول رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود همچنین گفت: ما از صنعت بیمه انتظار داریم تا از حمل و نقل کشور حمایت کند تا به حیات کاری خود ادامه دهد و هیچ نفتکشی نباید با حمل کالا مشکل داشته باشد و هیچ کشتی با نگرانی روبرو شود.
جهانگیری یادآور شد: شرکت های بیمه و صنعت بیمه خدمات زیادی انجام داده اند و هیچ کشوری توسعه یافته و یا در حال توسعه را نمی توان یافت که این صنعت متناسب با آن قابل قبول نبوده باشد و توسعه اقتصادی هر کشوری موجب توسعه صنعت بیمه و بالعکس می شود.
وی ادامه داد: امروز هیچ صنعت توسعه نمی یابد مگر این که به صنعت دانش بنیان متکی باشد و در دهه های اخیر بخش قابل توجهی از پیشرفت های صنعتی در شرکت های دانش بنیان بودند.
معاون اول رییس جمهوری همچنین اظهار داشت: در سال های اخیر برخی شرکت ها در حوزه فناوری اطلاعات راه اندازی شد که بخش های خدمت رسانی که در روش های سنتی 30 الی 40 سال طول می کشید تا به اهداف خود برسند، زودتر از زمان خود به مقاصد اصلی خود دست یافتند.
جهانگیری خاطرنشان کرد: فناوری اطلاعات امروز جزء جدایی ناپذیر از همه بخش های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مردم شده و استارتارپ ها و بخش های مختلف در کنار دانشگاه ها و واحدهای تولیدی تبدیل به واقعیت قابل توجه شده اند و امیدواریم استارتاپ ها در صنعت بیمه بتواند به یکی از بازیگران اصلی تبدیل شوند.
وی با بیان این که بدون تردید صنعت بیمه از پایه های اصلی اقتصاد کشور است، گفت: مهم ترین اولویت ایران در همه مقاطع توسعه پایدار کشور بوده و در توسعه پایدار توسعه اقتصادی بیش از جوانب دیگر توسعه مورد توجه است و فشارهایی که امروز به کشور وارد می شود به سمت اقتصاد می رود تا بتواند با زمین گیر کردن آن به سایر بخش های آسیب برساند.
معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: یکی از چالش های مهم امروز خانواده های ایرانی مساله بیکاری فرزندان خصوصا فرزندان تحصیلکرده آنان است، با خیل عظیمی از جوانان که سرمایه های کشور هستند و در سن تولید و ثروت قرار دارند، باید غصه بخوریم که نتوانستیم کاری برای آنها ایجاد کنیم.
جهانگیری یادآور شد: چه کشورهایی در دنیا هستند که آرزوی داشتن جمعیت جوان را دارند، چون این یک فرصت توسعه برای هر کشور است ولی آنها مجبور به پذیرش مهاجران برای تامین این ظرفیت هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :