موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/142978 :کد

امریکا

کرملین: پوتین برای نشست ۴ جانبه به ترکیه می‌رود

  ﺳﻪشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ — ۱۵:۳۸
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -کرملین: پوتین برای نشست ۴ جانبه به ترکیه می‌رود

سخنگوی کاخ کرملین گفت، با وجود طرح‌های مشخص و مسائل مهم و راهبردی برای بحث، مذاکرات روسیه و ایالات متحده این اواخر به‌ابتکارعمل طرف آمریکایی لغو شده و روند گفت‌وگوهای دوجانبه هیچ توسعه‌ای نداشته است.

به گزارش تحلیل ایران به‌نقل از خبرگزاری «تاس»، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد، گفت‌وگوها بین روسیه و ایالات متحده با وجودی که مسائل بسیار مهم و راهبردی برای بحث وجود دارد و هر دو کشور به‌اصطلاح "مشق شب" خود را انجام داده‌اند، گسترش نیافته است.

وی یادآور شد: «متأسفانه این گفت‌وگوها به‌رغم طرح‌های مشخصی برای ادامه مذاکرات و مسائل بسیار مهم و راهبردی برای بحث، اخیراً در آخرین لحظه لغو شده‌اند و این مشکل به‌تقصیر طرف روسی نبوده است».

پسکوف همچنین گفت، روسیه ممکن است به ارسال گاز از طریق خاک اوکراین پس از تکمیل خط لوله گاز «جریان شمالی‌ــ‌همچنان ادامه دهد. به‌گفته وی، پیش از این نیز رئیس جمهوری روسیه این مسئله را بیان کرده و گفته است که صحبت بر سر قطع ترانزیت گاز از اوکراین نیست.

سخنگوی کرملین در پاسخ به سؤال دیگری، سفر امروز (4دسامبر) نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به روسیه را تأیید کرده یادآور شد که مذاکرات رهبران دو کشور به‌صورت دوجانبه فردا انجام خواهد گرفت.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در واکنش به سؤالی درباره سرنوشت ملوانان و کشتی‌های اوکراینی بازداشت‌شده در تنگه کرچ نیز گفت، نمی‌تواند به این سؤال پاسخ دهد و برای این منظور باید به ارگان‌ها و مقامات مسئول مراجعه شود.

پسکوف همچنین اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه در مذاکرات چهارجانبه درباره حل‌وفصل اوضاع سوریه، با مشارکت رهبران ترکیه، فرانسه و آلمان شرکت خواهد کرد. این مذاکرات به‌احتمال زیاد در استانبول برگزار می‌شود.

                               

امریکا     بین الملل     اروپا     پوتین        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :