موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/143011 :کد

مذاکرات

سفیر بریتانیا در تهران: از مذاکرات صلح یمن در سوئد حمایت می‌کنیم

  چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ — ۱۶:۰۸
تعداد بازدید : ۳۱۲   
 تحلیل ایران -سفیر بریتانیا در تهران: از مذاکرات صلح یمن در سوئد حمایت می‌کنیم

سفیر لندن در تهران گفت که بریتانیا در مذاکرات آتی استکهلم از فرصتی که طرفین از طریق گفتگو و مذاکره جهت پیشرفت در پایان دادن جنگ یمن فراهم می‌نمایند، استقبال می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم  ، «رابرت مک‌کر» سفیر بریتانیا در ایران در سخنانی درباره مذاکرات صلح یمن که قرار است در استکهلم پایتخت سوئد برگزار شود گفت:‌ بریتانیا در مذاکرات آتی استکهلم از فرصتی که طرفین از طریق گفتگو و مذاکره جهت پیشرفت در پایان دادن جنگ یمن فراهم می‌نماید، استقبال می‌کند. همانطور که ما همواره به روشنی اعلام نموده‌ایم هیچ نوع راه حل نظامی برای این درگیری وجود ندارد. یک راه حل سیاسی می‌تواند تنها روش ایجاد ثبات درازمدت، امنیت و صلح پایدار در یمن باشد.

وی در ادامه افزود:‌ بریتانیا عمیقاً نگران بحران انسانی و رنج غیرنظامیان یمنی می‌باشد. توقف جنگ در حدیده یک گامی مثبت در حفاظت غیرنظامیان و اعتماد در دو طرف ایجاد کرده است. ما باید حمایت کامل خود را از طرفین جهت کاهش تنش و ایجاد محیطی مساعد برای این مذاکرات فراهم آوریم.

سفیر بریتانیا همچنین گفت:‌ کشورهای منطقه نقش مهمی در حمایت از این مذاکرات ایفا می‌کنند. ما از حمایت بین‌المللی برای نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن آقای مارتین گریفیتس استقبال می‌کنیم. ما بطور مداوم طرفین درگیری را تشویق می‌کنیم تا در مذاکرات استکهلم با تعاملی سازنده این جنگ را پایان دهند. ما انجام عملی مشابه از تمام کشورهای با نفوذ منطقه را خواستاریم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :