موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/143017 :کد

پوتین

هشدار پوتین درباره پاسخ روسیه به خروج آمریکا از پیمان موشکی

  پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ — ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۳۰۸   
 تحلیل ایران -هشدار پوتین درباره پاسخ روسیه به خروج آمریکا از پیمان موشکی

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد اگر واشنگتن معتقد است باید به سلاح‌هایی دست یابد که در حال حاضر تنها روسیه و آمریکا در چارچوب پیمان دوجانبه موشکی خود را در تولید آنها محدود کرده‌اند، مسکو نیز اقدام مشابهی ا

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که واشنگتن هیچ شواهد و دلایلی در نقض پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط از سوی مسکو ارائه نداده است. پوتین یادآور شد که سخنان پامپئو بسیار دیر صورت گرفته، چرا که آمریکا ابتدا از قصد خود برای خارج شدن از این پیمان خبر داده و سپس به دنبال توجیهی برای این اقدام خود می‌گردد.

"مایک پامپئو" وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در نشست وزیران کشورهای عضو ناتو در برکسل اعلام کرد، ایالات متحده به روسیه 60 روز مهلت ی‌دهد تا برنامه‌های موشکی خود را متوقف کند و گفت، آمریکا تنها در این مدت روی تولید و استقرار سامانه‌های موشکی برد کوتاه و متوسط کار نمی‌کند و سپس از پیمان موشکی خارج خواهد شد.

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد، اگر ایالات متحده معتقد است که باید به سلاح‌هایی دست یابد که در حال حاضر طبق پیمان موشکی منع شده‌اند، روسیه نیز اقدام مشابهی انجام خواهد داد. به گفته وی، این تحلیل که در شرایط کنونی تنها آمریکا و روسیه سلاح‌های منع شده در پیمان موشکی را تولید نمی‌کنند را درست و قابل درک می‌داند.

پوتین توضیح داد: « این مسئله یک واقعیت است. بسیاری از کشورها چنین تسلیاتی را تولید میکنند، در حالیکه روسیه و آمریکا در توافقی دوجانبه خود را در این زمینه محدود کرده اند. اکنون شرکای آمریکایی ما معتقدند که اوضاع باید تغییر کند. پاسخ ما چه خواهد بود؟ بسیار ساده است: ما نیز همین کار را انجام خواهیم داد.»

ژنرال "والری گراسیموف" رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه روز چهارشنبه در دیدار با مستشاران نظامی خارجی در مسکو هشدار داد، کشورهایی که موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط آمریکایی را در خاک خود مستقر کنند، بدون تردید هدف اقدامات متقابل روسیه قرار خواهند گرفت.

                               

بین الملل     امریکا     پوتین     اروپا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :