موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/143187 :کد

کاخ سفید

«یکی به میخ و یکی به نعل زدن‌هایِ کاخ سفید»؛ نشانه سردرگمی ترامپ

  چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ — ۱۶:۰۴
تعداد بازدید : ۴۵۶   
 تحلیل ایران -«یکی به میخ و یکی به نعل زدن‌هایِ کاخ سفید»؛ نشانه سردرگمی ترامپ

در حالی که کمتر از ۲۴ساعت پیش آمریکا، پاکستان را در لیست سیاه نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی قرارداد امروز این کشور را از تحریم‌های مربوط به لیست مذکور خارج کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم ، رفتارهای متناقض آمریکا در قبال پاکستان سرعتی ساعتی به خود گرفته و کاخ سفید ظرف چند ساعت موضع خود را قبال اسلام‌آباد تغییر می‌دهد.

جیو تی‌وی در این خصوص نوشت: تنها 24 ساعت پس از قرار گرفتن نام پاکستان در لیست سیاه دولت آمریکا با این بهانه که حقوق اقلیت‌های مذهبی در این کشور نقض می‌شود، دولت آمریکا نام پاکستان را از لیست کشورهای تحریم‌شده به همین جرم، خارج کرد.

دولت آمریکا در این خصوص تصریح کرد: علی‌رغم اینکه حقوق اقلیت‌های مذهبی در پاکستان  نقض می‌شود ولی در حال حاضر نام این کشور در لیست تحریم‌های آمریکا قرار نخواهد گرفت!

در این بیانیه آمده است: ما می‌توانستیم با توجه به مستندات موجود پاکستان را تحریم کنیم ولی فعلاً این کار را انجام نخواهیم داد.

دولت آمریکا تأکید کرده است: قرار نگرفتن پاکستان در لیست تحریم‌های آمریکا بیش از همه به‌سود خود آمریکا است.

این بیانیه تصریح می‌کند که کشورهای عربستان و تاجیکستان نیز علی‌رغم قرار گرفتن در لیست کشورهای ناقض حقوق اقلیت‌های مذهبی تحریم نشده‌اند.

از سوی دیگر پاکستان با رد ادعاهای کاخ سفید اعلام کرد: آمریکا به‌جای دخالت در امور دیگر کشورها به‌فکر حقوق اقلیت‌ها در خاک خود باشد.

گفتنی است از زمان روی کار آمدن ترامپ رفتارهای متناقض در قبال پاکستان به‌شدت افزایش یافته است و دولت‌مردان آمریکا نتوانسته‌اند سیاستی مشخص در خصوص منطقه جنوب آسیا در پیش بگیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :