موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/143216 :کد

وزیر تعاون:

مدیران مستعفی امکان حضور در شرکت ها را ندارند

  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ — ۱۴:۲۸
تعداد بازدید : ۴۸۴   
 تحلیل ایران -مدیران مستعفی امکان حضور در شرکت ها را ندارند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مدیران چند شغله و مشمول قانون ممنوعیت استفاده از بازنشستگان که استعفای خود را تحویل داده اند به هیچ عنوان امکان حضور در شرکت و یا سازمانی که در آن مشغول به فعالیت

محمد شریعتمداری روز شنبه در حاشیه مراسم معارفه و تکریم مدیرعاملان جدید و سابق شستا در جمع خبرنگاران مبنی براینکه برخی مسئولان اعلام کرده اند فرآیند بازنشستگی و تعیین مدیر جدید ممکن است ماه ها به طول بیانجامد بنابراین تا روشن شدن وضعیت مدیران قبلی به فعالیت خود ادامه می دهند، اظهار داشت: پس از پذیرفتن استعفا، مدیر از سمتی که داشته مستعفی تلقی شده و امکان امضاء، حضور در شرکت و جلسات هیات مدیره را ندارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ممکن است فرآیند بازنشستگی مدیران مستعفی سه تا هشت ماه به درازا بکشد اما این به معنای امکان حضور آنان در پستی که داشته اند، نیست.
این عضو کابینه دولت دوازدهم تصریح کرد: پیش از این، سمتی به مدیران مستعفی داده بودیم اما اکنون برای اجرای قانون و در نهایت احترام، این افراد را کنار می گذاریم. این مدیران ارکان نظام هستند اما باید مسیر قانونی طی شود.
شریعتمداری درباره انتخاب مدیران جدید خاطرنشان کرد: کشور ما پر از نیروی انسانی فرهیخته است که باید امکان استفاده از توانایی آنها در چارچوب جغرافیای کشور مهیا شود.

**در روند شفاف سازی، دنبال تبلیغات نیستیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت شفاف سازی گفت: بیش از 50 درصد سهام شرکت های زیر مجموعه وزارتخانه در بورس است اما باید با اطلاع رسانی دقیق از پتانسیل رسانه ها و نقدهای مردم استفاده کنیم زیرا باور داریم باید عملکرد ما در نظرگاه عموم قرار بگیرد.
شریعتمداری با اشاره به انتشار لیست 622 نفره از مدیران بازنشسته و چند شغله شستا اظهار داشت: پس از انتشار این لیست مشخص شد که 107 مدیر بالای 60 سال سن دارند.
این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: برخی به دنبال دور زدن قانون و ماده 241 قانون تجارت بودند زیرا باور داشتند که شستا مشمول قانون ممنوعیت استفاده از بازنشستگان نمی شود.
شریعتمداری خاطرنشان ساخت: 86 نفر از مدیران شستا تاکنون استعفای خود را ارائه کردند که به زودی لیست آنها منتشر می شود.
این مقام مسئول تاکید کرد: فرآیند شفاف سازی را که در پیش گرفته ایم به هیچ عنوان یک کار تبلیغاتی نیست.

**دستور رئیس جمهوری برای توزیع دومین بسته حمایتی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره توزیع دومین بسته حمایتی اظهار داشت: دستور رئیس جمهوری برای توزیع دومین بسته حمایتی به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) ابلاغ شده است.
وی افزود: در حال حاضر مددجویان، کارمندان و کارگرانی که حقوق کمتر از 3 میلیون تومان دریافت می کنند بسته حمایتی را گرفته اند و به زودی طرح توزیع بسته حمایتی برای گروه سوم اجرایی می شود.

**افزایش حقوق، سالانه انجام می شود
شریعتمداری درباره افزایش حقوق کارگران برای جبران هزینه های معیشت کارگران گفت: طبق قانون افزایش نقدی حقوق کارگران، سالانه و در شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت تعیین می شود.
وی افزود: میزان افزایش حقوق کارگران برای سال 98 در کمیته های حقوق و دستمزد تعیین و اعلام خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان ساخت: برای جبران هزینه های معیشت کارگران با کمک دولت و نهادهای حمایتی از شیوه توزیع بسته های حمایتی استفاده خواهد شد تا بدین ترتیب بخشی از هزینه های زندگی کارگران تامین شود.
به گزارش ایرنا، پس از طرح ابهامات مربوط به مشمول نشدن شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) بر اساس قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، رییس دیوان محاسبات کشور اعلام کرد: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مشمول این قانون می شود.
عادل آذر گفت: دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری شامل وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و سایر دستگاه ها است.
«بر این اساس، حتی شرکت های زیرمجموعه شستا که تحت نظر سازمان تامین اجتماعی هستند، در صورتی که بیش از 50 درصد سهام آنها به طور مشترک و یا منفرد متعلق به شستا (سازمان تأمین اجتماعی) باشد، نیز مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستند.»
محمد رضوانی‌فر به‌ عنوان مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) جانشین مرتضی لطفی در این سمت شد. رضوانی‌فر پیش از این، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تی‌پی‌کو) یکی از هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :