موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/14328 :کد

0

پایگاه هوایی آمریکا در ترکیه تقویت می‌شود

  شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۷
تعداد بازدید : ۲۹۲   
 تحلیل ایران -پایگاه هوایی آمریکا در ترکیه تقویت می‌شود

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که بعد از جمع آوری سامانه‌های پاتریوت، نیروی هوایی آمریکا در ترکیه مستقر می‌شود.

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که بعد از جمع آوری سامانه‌های پاتریوت، نیروی هوایی آمریکا در ترکیه مستقر می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری اسپوتنیک گفت که ایالات متحده پایگاه‌های هوایی خود در ترکیه را به بهانه مقابله با داعش تقویت می‌کند.

این اظهارات سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در حالی مطرح شدند که ایالات متحده سیستم دفاع موشکی زمین به هوای پاتریوت خود را از ترکیه برای به‌روز رسانی‌های سریع به آمریکا برگرداند.

جان کربی گفت: «آمریکا و ناتو در تعهد خود برای دفاع از متحدانمان مانند ترکیه، ثابت قدم هستند. ایالات متحده به استقرار نیروهای هوایی کمکی در ترکیه ادامه می‌دهد و با ترکیه در مقابله با داعش همکاری می‌کند.»

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ادامه با اشاره به تبادل نظر ایالات متحده و و ترکیه برای برداشتن گام‌های دوجانبه دیگری برای حمایت از امنیت ترکیه افزود: «ترکیه و آمریکا بر سر بهترین راه برای برطرف کردن نگرانی‌های امنیتی ترکیه و آینده ماموریت تقویت دفاع هوایی این کشور، با ناتو مشورت خواهند کرد.»

در ماه آگوست دولت‌های ترکیه و آمریکا در بیانیه‌ای مشترک از منقضی شدن مهلت استقرار واحدهای پاتریوت در ترکیه و عدم تمدید آن در ماه اکتبر خبر دادند. این سامانه‌های از سال 2013 در ترکیه فعال بودند.


منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :