موضوعات ‌مرتبط: ورزشی والیبال

a/143320 :کد

داورزنی: نباید از ملی‌پوشان به عنوان ابزار استفاده کرد

  ﺳﻪشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ — ۱۷:۱۶
تعداد بازدید : ۴۱۰   
 تحلیل ایران -داورزنی: نباید از ملی‌پوشان به عنوان ابزار استفاده کرد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان به اظهارات روز گذشته ملی‌پوشان فوتبال ایران قبل از سفر به قطر واکنش نشان داد و تأکید کرد، نباید از ملی‌پوشان به عنوان ابزاری برای ایجاد اختلاف استف

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم  ، محمدرضا داورزنی در مجمع سالیانه فدراسیون والیبال اظهار داشت: بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا، مدال‌آوران‌ را خدمت رهبر انقلاب بردیم که این دیدار مصادف با فردای دیدار تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا که ملی‌پوشان در آن جلسه غایب بودند، شد. صحبت‌های مختلفی در آنجا مطرح شد و رهبری به نکات مهمی اشاره کردند. هنگام خداحافظی من و وزیر ورزش ماندیم و ایشان به بنده اشاره‌ای‌کردند با این مضمون که حواس‌تان به والیبال هست؟! مدتی است که والیبال اُفت کرده است که من خدمت‌شان گفتم در تیم کنونی چند بازیکن زیر 20 سال هستند.

نباید تصویری را که مردم از والیبال دارند کدر کنیم
وی افزود: مقام معظم رهبری پیگیر والیبال هستند و نتایج این رشته اهمیت زیادی برای مردم دارد. زحمات زیادی کشیده شد که والیبال به اینجا برسد و حالا در رنکینگ جهانی هشتم هستیم. سَم اقدامات و حرکات ما حاشیه است و نباید اجازه بدهیم این سَم والیبال را به حاشیه ببرد. در واقع بحث‌های این خانواده نباید رسانه‌ای شود و باید درون خانواده حل شود. والیبالی که زحمت زیادی برایش کشیده شده است، نباید موضوعات مختلفش در کوچه و بازار مطرح شود. نباید در رسانه‌ها دچار چالش شویم و تصویری را که مردم از والیبال دارند، کدر کنیم.

مردم به من تذکر داده‌اند که چرا والیبال این‌گونه شده و اُفت کرده است؟
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: همه و همه باید بدانند که این عزت و جایگاه را می‌بایست حفظ کنیم. حرمت امامزاده را متولی‌اش باید حفظ کند. در مدت اخیر مردم بسیار به من تذکر داده‌اند که چرا والیبال این‌گونه شده و اُفت کرده است؟

تفرقه و موضوعاتی که موجب تخریب والیبال شود، نوعی خیانت است
داورزنی خاطر نشان کرد: چشم برهم بزنیم، مسابقات  انتخابی المپیک و جام ملت‌های آسیا را در پیش داریم و باید آماده باشیم. باید بجنگیم و نیاز به انسجام داریم. تفرقه و موضوعاتی که موجب تخریب والیبال شود، نوعی خیانت است. اگر بحثی وجود دارد، قانون مشخصی برایش وجود دارد. دوستان هر ابهامی دارند از مراجع قانونی پیگیری کنند. مطرح کردن حاشیه‌ها در رسانه‌ها جو را خراب می‌کند. بحث یک فرد نیست و مجموعه عوامل کمک کردند تا والیبال به این جایگاه رسید. فضایی که برای والیبال ایجاد شده ما را به المپیک می رساند؟! باید احساس خطر کنیم. فضای موجود بازگشت به عقب است و باید برای قهرمانی آسیا دست و پا بزنیم.

در دعوا و حرمت شکنی فقط والیبال آسیب می‌بیند
وی خاطرنشان کرد: کسی مدعی عدم وجود ضعف نیست، اما راه حل این نیست که مشکلات را جار بزنیم. نباید روی شاخه نشسته و درخت را از ریشه قطع کنیم. رسانه‌ها هم باید کمک کنند و می‌دانم تمام خبرنگاران حوزه والیبال دلسوز هستند، چون از قدیم آنها را می‌شناسم. خواهش می‌کنم همه برای آینده والیبال دست به دست هم بدهند. فضایی که اخیراً ایجاد شد احساس خطری بود که مردم لمس کردند و رهبری انقلاب هم به آن واکنش نشان دادند. در دعوا و حرمت شکنی فقط والیبال آسیب می‌بیند. با حفظ حرمت‌ها باید به فکر آینده باشیم.

برای انتخابات فدراسیون والیبال تکلیف هیئت‌های استانی را مشخص می‌کنیم
داورزنی در مورد قانون منع بکارگیری بازنشستگان در هیئت‌های ورزشی گفت: این قضیه به پایان رسیده است و سؤالی در این مورد مطرح نکنید. ما در تلاش هستیم تا برای انتخابات فدراسیون والیبال تکلیف هیئت‌های استانی را مشخص کنیم و اگر قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها در هیئت‌های ورزشی نیز صادق باشد باید ترکیب آنها را اصلاح کنیم.

باید تکلیف 1400 رئیس هیئتی که در انتخابات فدراسیون‌ها دخیل هستند مشخص شود
وی ادامه داد: من در این مورد با بنی‌تمیم (سرپرست فدراسیون کشتی) صحبت کردم. براساس نامه دیوان محاسبات کل کشور هیئت‌های ورزشی شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی‌شوند، ولی سازمان بازرسی کل کشور تأکید دارد که تا زمان اصلاح اساسنامه این قانون در مورد هیئت‌ها نیز صادق است. ما حدود 1400 رئیس هیئت داریم که در انتخابات فدراسیون ها دخیل هستند و باید تکلیف آنها را مشخص کنیم.

موضوع بلوکه شدن پول فدراسیون والیبال
معاون وزیر ورزش در مورد بلوکه شدن مطالبات فدراسیون والیبال نزد شرکت همراه اول بیان کرد: فدراسیون والیبال از طریق شرکت واسطه‌ای به نام پردیس اول با شرکت همراه اول قرارداد دارد. این شرکت به دلیل اختلاف با اسپانسر مبلغ زیادی را نزد خود نگه داشته است و به نوعی طلب فدراسیون را بلوکه کرده است. ما به شدت پیگیر این قضیه هستیم تا حقی از والیبال ضایع نشود.

در مقامی نیستم که جواب کی‌روش را بدهم
داورزنی در مورد اختلافاتی که برای مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال کشورمان به وجود آمده بود هم اظهار داشت: من در مقامی نیستم که جواب کی‌روش را بدهم، ولی مسئولیت ورزش کشور برعهده وزارت ورزش است. کارهای فدراسیون فوتبال تا الان با همکاری بسیار خوب وزارت ورزش و فدراسیون پیش رفته است. مراسم بدرقه فدراسیون‌های ورزشی دارای پروتکل‌هایی است که فدراسیون خیلی بهتر از ما از آن خبر داد.

این درست نیست که وزیر ورزش از طرف سرمربی تیم ملی متهم به بی‌توجهی شده است
وی ادامه داد: این درست نیست که وقتی تیم ملی فوتبال ما که ارزش بسیار بالایی برای ما دارد راهی یک تورنمنت دوستانه شود و ما ناگهان متوجه شویم که وزیر ورزش از طرف سرمربی تیم ملی متهم به بی‌توجهی شده است. آیا آنها دلسوزتر از وزارت ورزش و مردم هستند؟! هرآنچه فدراسیون فوتبال خواسته در اختیار این فدراسیون قرار گرفته است و مطرح شدن اینگونه مسائل مناسب ورزش ما نیست. در ضمن نباید از ملی‌پوشان به عنوان ابزاری برای ایجاد اختلاف استفاده کرد.

مطرح کردن برخی بحث‌ها در مورد وزیر ورزش بی‌انصافی است
معاون وزیر ورزش تصریح کرد: وزیر ورزش در مورد همه فدراسیون‌های ورزشی دغدغه دارد و هرآنچه از دستش بربیاید برای فدراسیون‌ها انجام خواهد داد. تمام تلاش وزارت ورزش در مدتی که مشکلات ارزی بسیار زیادی داشتیم این بوده که هیچ‌کدام از اردوها لغو نشود. مطرح شدن این‌گونه بحث‌ها بی‌انصافی است و همه باید به یکدیگر کمک کنیم تا ورزش و تیم‌های ملی از حاشیه‌ها به دور باشند.

کی‌روش برای تیم ملی زحمات زیادی کشیده است
داورزنی در پایان گفت: کی‌روش برای تیم ملی زحمات زیادی کشیده است و امیدوارم در جام ملت‌ها بهترین نتیجه نصیب تیم ملی فوتبال شود.

                               

ورزشی     والیبال     هندبال            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :