موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/14423 :کد

0

پهپاد «شاهد ۱۲۹» ایران تهدید فوری علیه اسرائیل است

  یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۷:۴۱
تعداد بازدید : ۳۷۲   
 تحلیل ایران -پهپاد «شاهد ۱۲۹» ایران تهدید فوری علیه اسرائیل است

مدیر مرکز هوا فضای رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت: با توجه به توان پهپادهای ایران و حزب‌الله، توسعه فن‌آوری دفاعی لازم چالش بزرگ شرکت‌های مرتبط با امور دفاعی و هوا فضای اسرائیل شده است.

مدیر مرکز هوا فضای رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت: با توجه به توان پهپادهای ایران و حزب‌الله، توسعه فن‌آوری دفاعی لازم چالش بزرگ شرکت‌های مرتبط با امور دفاعی و هوا فضای اسرائیل شده است.

به گزارش تحلیل ایران ، «تال انبار» رییس بخش هوا فضای اسراییل در اظهار نظری جالب توجه درباره تهدیدهای نظامی فراروی رژیم اسرائیل گفت: «پهپاد ایرانی "شاهد 129" که قادر به حمل موشک‌های هدایت شونده ضد تانک است، یکی از تهدیدهای فوری می‌باشد که امروزه اسرائیل با آن مواجه است.»

تل انبار در گفت‌وگو با وبگاه آمریکایی «وایس» افزود که حزب‌الله لبنان نیز می‌تواند با استفاده از پهپاد ایرانی شاهد 129 از خاک لبنان به اهداف داخل اسرائیل ضربه وارد کند.

 

مدیر مرکز هوا فضای اسرائیل در ادامه با لزوم ایجاد سامانه‌های دفاعی برای مقابله تهدید پهپادهای ایرانی و غیره افزود، با توجه به پهپادهای دشمنان (ایران و حزب الله) توسعه فن آوری لازم دفاعی چالش بزرگ شرکت‌های مرتبط با امور دفاعی و هوا فضا اسرائیل شده است. پهپادها دارای رادار کوچک و کم حرارت هستند. هرچند آن‌ها در واقع پنهان کار نیستند اما می‌توان پهپاد‌ها را در زمره هواپیماهای کوچک رادار گریز به حساب آورد. همچنین ساخت سامانه ردگیری و شناسایی چنین پرنده‌های رادار گریزی سخت است اما بهرحال صنایع هوا فضای اسرائیل باید تلاش خود را در این زمینه انجام دهد.

 

این وبگاه آمریکایی در تحلیلی با اشاره به سوابق ترس اسرائیل از پهپادهای ایران و برخی نیروهای مبارز منطقه نوشت: از سال 2004 به این سو پهپادهای ساخت ایران که در خدمت حزب‌الله لبنان بودند با عبور از آسمان اسرائیل به سمت مرزهای شمالی رفته‌اند. حزب‌الله لبنان همچنین در جریان جنگ‌های 34 روزه در سال 2006 علیه اسرائیل از پهپادهای ساخت ایران استفاده کرد. حزب‌الله در سال 2012 نیز پهپاد ساخت ایران را به تاسیسات هسته‌ای دیمونا در عمق اسرائیل نزدیک نمود. نیروهای مقاومت حماس در کرانه باختری نیز از انجام چنین عملیاتی خبر داده‌اند و این اواخر گروهی از آن‌ها در حال آماده کردن پهپاد مجهز به سلاح در الخلیل برای حمله به اسرائیل دستگیر شدند.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :