موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/144393 :کد

نماینده ملایر :

بزرگترین نقص مجلس، نگاه بالا به پایین نمایندگان محسوب می‌ شود

  یکشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۷ — ۰۸:۲۷
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -بزرگترین نقص مجلس، نگاه بالا به پایین نمایندگان محسوب می‌ شود

نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: باید لزوم داشتن اخلاق نیکو در بین مسئولین نظام جمهوری اسلامی در تمامی بخش‌ها و طبقات تقویت شود و هر گونه تندخویی و از موضع بالا به پایین نگاه کردن نمایندگان به دیگران

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار کلیپی از نماینده سراوان در گمرک گفت:‌ همه افتخار ما نمایندگان وکیل مردم بودن آنان است که این موضوع نه در مقام حرف است بلکه در عمل هم اینگونه است.

وی افزود: نمایندگان مجلس باید شرعاً و قانوناً آن چیزی باشند که مردم می‌خواهند و این موضوع معنایش آن است که نمایندگان هویت مستقلی ندارند و این هویت مربوط به مردم است.

نماینده مردم ملایر در مجلس تصریح کرد: ارزش، جایگاه، حقوق، وقت و نمایندگان مجلس برای مردم است و مهم‌ترین مطالبه‌ای که مردم از ما دارند مربوط به خوش‌خلقی با آنان است که این موضوع توصیه موجود در کتب دینی و کمترین مطالبه مردم است چرا که مسئولین همیشه باید با مردم خوش‌برخورد بود و آن را از حقوق مردم بدانند.

آزادیخواه گفت: مردم جامعه هم قطعاً مطالباتی از نمایندگان دارند که شاید برخی از این خواسته‌ها به حق نباشد اما این مطالبات معنایش آن نیست که نماینده با مردم ترشرویی کرده و با زبان تند با آنها صحبت کند. لذا یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولین در حکومت اسلامی خوش‌خلقی است.

وی با اشاره به توهین، ناسزا و دشنامی که مردم به مالک اشتر در خیابان‌ها می‌دادند اما مالک در پاسخ به آنها دعاگویشان بود می‌تواند الگوی مناسبی برای جامعه باشد که باید این امر در ساختار دولت، حاکمیت و همه قوا مورد استفاده قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وقتی کریم‌خان خود را وکیل‌الرعایا معرفی می‌کرد یعنی اینکه تواضع در برابر مردم از سوی مسئول در اهم امورات قرار دارد. لذا نمایندگان مردم مجلس شورای اسلامی نباید به بهانه ماندن پشت‌ درب‌های بسته و بی‌توجهی برخی افراد و نگهبانان از الفاظ غیرقابل دفاع و زشت برخورد کرده و مردم خادم بودن را در رفتار و کردار ما نبینند.

آزادیخواه افزود: باید لزوم داشتن اخلاق نیکو در بین مسئولین نظام جمهوری اسلامی در تمامی بخش‌ها و طبقات تقویت شود و هر گونه تندخویی و از موضع بالا به پایین نگاه کردن نمایندگان به دیگران را خلاف اخلاق و از بزرگترین نواقص مجلس می‌دانم.

وی بیان داشت: در قضیه گمرک نماینده سراوان و کارمند هر کدام برای خود ادعایی دارند اما اینکه جلسه غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی به دلیل بروز این اتفاق برگزار شود را بسیار اشتباه می‌دانم چرا که مسائل بسیار مهم‌تری از این امر جزیی وجود دارد که متأسفانه هیچکس حاضر نشد یک دقیقه جلسه غیرعلنی در این خصوص برگزار کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس  با بیان اینکه معیشت در جامعه و بیکار بودن بسیاری از مردم کشورمان، تورم افسارگسیخته و عدم نظارت بر قیمت‌ها مردم را به ستوه آورده اما ما برای این مسائل کلان و با اهمیت نشست غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی برگزار نکرده‌ایم و همین اتفاقات باعث می‌شود مردم از اقدامات و عملکرد مجلس ناراحت باشند.

آزادیخواه گفت: تصمیم هیأت رئیسه مجلس در خصوص بررسی رفتار نماینده سراوان در گمرک در نشست غیرعلنی بسیار زود به هنگام و غیرکارشناسی بود و بهتر بود با تعیین یکی از اعضای خانه ملت که عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان را مأمور بررسی این موضوع کرده و چند و چون مقصران را مشخص کند.

وی افزود: نمایندگان خانه ملت باید بیاموزند که اگر نماینده‌ای در موضوعی توهین و ناسزایی را شنید او در پاسخ اشتباهی را تکرار نکند.

نماینده مردم ملایر در مجلس  در پایان گفت: هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان باید در فضای آرام و به دور از جو و هیاهوی دیگران موضوع مربوط به نماینده سراوان را بررسی کرد و مقصران را معرفی کند.

به گزارش خبرنگار فارس یکی از مخاطبان بخش «فارس من» سوژه‌ای را به عنوان « با نماینده هتاک برخورد کنید» به ثبت رسانده‌ و نوشته است: « باید بین مجلس درباری و مجلس مردمی فرقی وجود داشته باشد؟ اخیرا چندین کلیپ در فضای مجازی مبنی بر بی احترامی نمایندگان مجلس با مردم منتشر شده است»

تا لحظه ارسال این خبر 1109 نفر از سوژه فوق حمایت کرده‌اند.

                               

مجلس     نمایندگان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :