موضوعات ‌مرتبط: سیاسی نظامی

a/144482 :کد

دفاعی

سردار باقری:‌ ایران و روسیه به دنبال توسعه حوزه‌های همکاری است

  ﺳﻪشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۷ — ۱۵:۰۱
تعداد بازدید : ۳۴۹   
 تحلیل ایران -سردار باقری:‌ ایران و روسیه به دنبال توسعه حوزه‌های همکاری است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:‌ ظرفیت‌های ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیکی ایران و روسیه ایجاب می‌کند نیروهای مسلح دو کشوربا نگاهی بلندمدت، حوزه‌های همکاری فیمابین را تدوین و توسعه دهند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم ، ژنرال ‏اسیپنوف معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه همراه با سفیر این کشور و هیات همراه، در جریان سفر به کشورمان با سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گزارشی از روند تشکیل کمیسیون مشترک نظامی دو کشور و محورهای توافق طرفین ارائه کرد.

ژنرال اسپینوف در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی ایران و روسیه، زمینه‌های فراوان موجود برای همکاری دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

سرلشکر باقری هم در این دیدار با اشاره به شرایط بسیار حساس کنونی منطقه و جهان و ضرورت ایجاد پیوندهای همگرایی بین نیروهای مسلح ایران و روسیه علیه تروریسم ،گفت: موفقیت نیروهای مسلح دو کشور در فرایند مقابله با تروریسم در سوریه و شکست تروریست‌های تکفیری و حامیان آنها در منطقه، بیانگر عزم و ظرفیت‌های ایران و روسیه برای مقابله با تهدیدات موجود است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ظرفیت‌های ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیکی ایران و روسیه ایجاب می‌کند نیروهای مسلح دو کشور با نگاهی بلندمدت، حوزه‌های همکاری فیمابین را تدوین و توسعه دهند و در چارچوب توافقات کمیسیون مشترک نظامی، آنها را مدیریت و برنامه‌ریزی کنند.

                               

سیاسی     نظامی     دفاعی     امنیتی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :