موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اقتصاد مقاومتی

a/144532 :کد

هدان

همدان| ۹۸ پروژه اقتصاد مقاومتی آماده واگذاری به بخش خصوصی است

  پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ — ۱۴:۰۸
تعداد بازدید : ۱۲۳   
 تحلیل ایران -همدان| ۹۸ پروژه اقتصاد مقاومتی آماده واگذاری به بخش خصوصی است

رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه استان همدان گفت: ۹۸ پروژه در استان آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از تسنیم ، سید اسکندر صیدایی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت:2 هزار پروژه در استان وجود دارد که در صورت تخصیص بودجه مبلغ ناچیزی را شامل می‌شود و عملا این پروژه‌ها به جایی نمی‌رسد بر این اساس پروژه‌های شاخص تعیین و بودجه مناسبی به آن اختصاص یابد.

وی با اشاره به آغاز آمایش منطقه غرب کشور بیان کرد: برای نخستین بار در کشور یک منطقه از 9 منطقه در کشور به عنوان الگو در کشور انتخاب می‌شود. که در این راستا آقای نوبخت، منطقه غرب را و آقامحمدی را از همدان به عنوان مشاور خود انتخاب کرد که مساحتی حدود 5 درصد کشور و 7 درصد جمعیت کشور در این منطقه قرار دارد.

صیدایی عنوان کرد: در آخرین جلسه ستاد مقرر بود تا88 پروژه به بخش خصوصی واگذار شود و اکنون این تعداد به 98پروژه افزایش یافته است.

وی با اشاره به وجود دو هزار پروژه در استان افزود:تعدادی از آنها به تعمیر و تجهیز اختصاص یافته و از استان اعتبار دریافت می‌کنند و از این تعداد 800 پروژه می‌تواند به بخش خصوصی واگذار شود که در 3 رده اولویت‌بندی شده و 82 پروژه به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی در استان معرفی می‌شود.

رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه استان همدان بیان کرد: علاوه بر چهار کمیته ستاد اقتصاد مقاومتی، این ستاد در 9 شهرستان استان نیز به ریاست فرمانداران برگزار می‌شود.

صیدایی با اشاره به دیگر دستور کار این ستاد گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده 5 مکلف هستند تا یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای خود را صرف تولید برنامه و آگاه سازی کنند که در مورد این دستور کار استاندار همدان مخالفت خود را صریحتا اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، در این جلسه از کتاب «بهره وری رشته فعالیت‌های مختلف اقتصادی استان» رونمایی شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :