موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فتنه گران

a/144534 :کد

فتنه۹۸

رهبر انقلاب چند ماه قبل از فتنه ۸۸ آن را پیش‌بینی کردند

  پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ — ۱۴:۱۷
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -رهبر انقلاب چند ماه قبل از فتنه ۸۸ آن را پیش‌بینی کردند

امام جمعه مشهدمقدس گفت: امروز فتنه قوی‌تر وجود دارد و توطئه دشمن تمام نشده و مقام معظم رهبری هم در فرمایشات اخیر فرمودند دشمن در سال ۹۷ به دنبال مقدماتی است که از این مقدمات برای فتنه سال ۹۸ نتیجه بگیرد

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم ، آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی ظهر امروز در نشست "حماسه انقلابی 9 دی" در محل مدرسه علمیه عالی نواب مشهد اظهار داشت: در محفلی که به مناسبت تجدید خاطره سالروز دفاع عظیم از مقام ولایت و رهبری در یک حرکت خودجوش وسیع مردمی در 9 دی سال 1388 صورت گرفته است، شاهدیم این خاطره نه تنها هر سال تجدید می‌شود بلکه عرصه وابستگی ما به مقام ولایت و رهبری روز به روز تزاید پیدا کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: قدرت نظام از وابستگی مردم به ستون خیمه نظام که مقام ولایت رهبری است سرچشمه می‌گیرد و خار زهرآگینی در چشم دشمنان اسلام و پیامبر(ص) به ویژه استکبار جهانی است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: مسئله 9 دی تنها یک خاطره نیست، بلکه تجدید یک عهد و میثاقی است برای هرسال و هر روز ما و یا یک تحلیل و بررسی است نسبت به ارزیابی آن واقعیتی که در محور روز 9 دی و حرکت خود‌جوش مردم چند‌میلیونی آن روز در سراسر کشور صورت گرفت؛ وضعیت امروز را باید با آن روز مقایسه کرد که آیا در مقام حمایت از ولایت‌فقیه مردم ما در همان عرصه و اقتدار آن روز هستند یا خدای نکرده دچار ریزش شده یا همانطور که انتظار می‌رود روزافزون شده و تشدید بیشتری داشته است.

وی افزود: با توجه به موقعیت در روایتی از وجود مقدس حضرت سیدالشهدا(ع) آمده است دو نکته وجود دارد؛ اول اینکه بیناترین بصیرت‌ها و بینش‌ها، آن بینش و بصیرتی است که راه خود را در خیر پیدا و نفوذ در خیر کند؛ راه آن بصیرت و بینش، وجود مذهب یعنی خط بصیرت و بینش است و این دلالت می‌کند که هر انسانی در زندگی برای بینش خود دارای خطی است؛ یعنی بینش‌ها هدفمند است. 

امام‌جمعه مشهد تصریح کرد: مسئله روشنگری جامعه و بیدارسازی مردم هم نسبت به واقعیت‌های موجود جامعه و هم نسبت به تکالیفی که در عرصه اجتماع با این واقعیت‌های موجود دارند، هدف اصلی حضرت سیدالشهدا(ع) در همه حرکت‌ها و رخدادها بود؛ چه حرکت‌های انقلابی و چه در حرکت‌های امامت‌گونه که انسان‌ها را با کلام و رهنمود خود هدایت می‌کرد؛ امام همام راه هدایت و راه ارشاد و بیدار شدن مردم را بصیرت معرفی می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به فتنه 88 و نهم دی خاطرنشان کرد: حرکت خودجوش مردم در 9دی نقطه عطفی در تاریخ ملت و امت در جهت حمایت از دین و ولایت معصومین و ولایت‌فقیه به‌وجود آورد که در این جریان خیری وجود داشت و آن خیر هم فتنه‌شناسی و مسئله فتنه‌شناسی در خط اجرایی دشمن بود؛ مردم ما فتنه را کاملا تشخیص دادند و این تجربه و شناخت، خیر ایجاد کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: در آبان سال 87 مقام معظم رهبری در دیدار با دانش‌آموزان و دانشجویان تاکید فرمودند: من به سیاسیون سفارش می‌کنم تا مبادا در زمین دشمن بازی کنند چون اگر در زمین دشمن بازی کنند چه برنده شوند و یا بازنده به نفع دشمن و به ضرر ملت و این امت خواهد بود.

وی گفت: در آبان سال 87 هیچ خبری از انتخابات سال 88 نبود اما ایشان با بصیرت قوی خود در آن زمان این نکته را گوشزد کردند که دشمن در حال طراحی فتنه جدیدی است و عوامل اجرایی این فتنه جدید عناصر، اشخاص و جریان‌های سیاسی هستند که می‌خواهند وارد میدان سیاست در یک حرکت سیاسی شوند.

وی افزود: از اینجا متوجه می‌شویم که مبداء فتنه دشمن است اما مجرای فتنه در رگه‌های جامعه است یعنی محل اجرای فتنه در جریان‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه است؛ در سال 88 دشمن برای فتنه برنامه‌ریزی و توطئه کرده اما اجرای برنامه را از داخل جامعه شروع کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به خواص و عوام جامعه خاطرنشان کرد: خواص، دشمن شناس‌اند و نقشه دشمن را زودتر از سایرین نیز متوجه می‌شوند اما آن عاملی که جلوی بصیرت خواص را می‌گیرد مسئله خودخواهی، خودپسندی و منفعت‌طلبی است.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: در سال 88، فتنه از مصاحبه یکی از کاندیداها شروع شد که موضع خود را مقابله با رهبری و نفوذ ولایت عنوان کرد و دشمن با طراحی و برنامه‌ریزی از این عامل استفاده کرد.

وی اظهار داشت: این فتنه تنها مختص به سال 88 نبود و امروز هم فتنه قوی‌تر وجود دارد و توطئه دشمن تمام نشده و مقام معظم رهبری هم در فرمایشات اخیر فرمودند دشمن در سال 97 به دنبال مقدماتی است که از این مقدمات برای فتنه سال 98 نتیجه بگیرد دشمن می خواهد وارد عرصه‌ای شود که دقیقا فتنه 88 را در سال 98 تجدید کند. دشمن بیدار است لذا ما هم باید از نظر موضع‌گیری بیدار و هوشیار باشیم تا جریان‌های مختلف تحت عناوین مختلف ما را از ایستادگی و حمایت از انقلاب و نظام و ستون این انقلاب منصرف نکنند و لازمه آن بصیرت و در صحنه بودن است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :