موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/144544 :کد

هواپیما

گزینه‌های ترکیه در صورت اعلام منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه

  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ — ۱۲:۲۹
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -گزینه‌های ترکیه در صورت اعلام منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه

در صورت اقدام دمشق و مسکو برای اعلام منطقه پرواز ممنوع٬ ترکیه امکان استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را از دست می‌دهد.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از روزنامه استار٬ اگرچه هنوز ترکیه اقدام دقیقی در مورد حمله به شرق فرات و ورود نیروهای خود به شمال سوریه انجام نداده است٬ اما این موضوع٬ همچنان داغ‌ترین خبر رسانه‌های ترکیه و محافل سیاسی این کشور است.

 در 48 ساعت اخیر یگان‌های زرهی و همچنین کماندوهای بسیاری از چند استان ترکیه به مرز سوریه منتقل شده‌اند، ولی هنوز مشخص نیست که ترکیه به چه شکلی برای ورود به شرق فرات اقدام خواهد کرد.

اوغوز توران٬ تحلیلگر دفاعی ترکیه در مورد سناریوهای حمله به شرق فرات گفته است: اگر دمشق و مسکو برای اعلام منطقه پرواز ممنوع بر فراز شمال سوریه اقدام انجام دهند و بتوانند به نتیجه برسند٬ در این صورت ترکیه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را از دستور کار کنار خواهد گذاشت.

با توجه به این که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین٬ کارت نظامی برتر نیروی هوایی و ارتش ترکیه است٬ در صورت اعلام منطقه پرواز ممنوع ٬سناریوهای نظامی ترکیه برای حمله به شرق فرات به یکباره تغییر خواهد کرد.

این تحلیلگر دفاعی در ادامه به این موضوع اشاره کرده که ترکیه دارای چندین راکت و موشک‌های کوچک هدایت شونده هوشمند است که در صورت اعلام منطقه پرواز ممنوع می‌تواند از حریم هوایی خود با هواپیما و از راه دور این موشک‌ها را به نقاط مربوط هدایت کند.

توران همچنین اعلام کرده دو محصول تولید ملی و دفاعی ترکیه به نام‌های TEBER-82 و همچنین SOM آماده آن هستند که برای نخستین بار در عملیات شرق فرات به کار گرفته شوند.

                               

بین الملل     ترکیه     هواپیما     سوریه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :