موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/144613 :کد

سردار قاسم سلیمانی

عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود

  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ — ۱۲:۰۲
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عملیات کربلای ۴، عملیات اصلی ما بود نه فرعی چراکه بعد از موفقیت کربلای ۵ دشمن تصور کرد کربلای ۴ عملیات فرعی ما بوده است.

به گزارش تحلیل ایران، سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در تماس تلفنی با برنامه حالا خورشید پیرامون حواشی اخیر در خصوص عملیات کربلای ۴ اظهار داشت: عملیات کربلای ۴، عملیات اصلی ما بود نه فرعی چراکه بعد از موفقیت کربلای ۵ دشمن تصور کرد کربلای ۴ عملیات فرعی ما بوده است.

وی با تاکید بر اینکه برخی بحث‌هایی که این اخیرا درباره جنگ منتشر شد دل خانواده شهدا را به درد آورد، افزود: ما یک فرمانده داشتیم آن هم امام عزیز بود و آقای محسن رضایی یا آقا محسن همه مردم ایران، حق بزرگی به گردن همه ما دارد.

سردار سلیمانی ادامه داد: ایشان طراح عملیات‌های مهمی بودند که اغلب آنها موفق بود البته برخی دوستان ما مثل حسن باقری نیز نقش ارزنده‌ای داشتند شهید شدند. نباید در یک موضوعی که بیان می‌شود فردی که رمز موفقیت ما در ٨سال جنگ بوده مورد شماتت قرار بگیرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: فقط عملیات کربلای ۴ نبود که به موفقیت نرسید بلکه عملیات رمضان و والفجر مقدماتی هم بودند که کارهای بسیاری برای آنها انجام داده بودیم اما به نتیجه نرسیدند. بعضی مطرح می‌کنند چرا زمانی که عملیات لو رفت، آقای رضایی دستور عملیات دادند.

وی با بیان اینکه این یک تصمیم شخصی نبود، خاطرنشان کرد: ما در همه عملیات‌ها درصدی از لو رفتگی را داشتیم. مثلا در یکی از عملیات‌ها وقتی غواص‌های ما وارد آب شدند همان زمان دشمن نورافکن روی آب انداخت. منطق لو رفتن نمی‌تواند مانع یک عملیاتی شود که چندین ماه برای آن تدبیر شده است.

سردار سلیمانی عنوان کرد: ما با فاصله کمتر از ١۵روز عملیات کربلای ۵ را انجام دادیم که عملیات موفقی بود، پیرامون آن هم بحث داشتیم. دشمن در کربلای ۵ دچار غافلگیری شد و تصور دشمن این بود که کربلای ۴ عملیات فرعی ما بوده است.

                               

سپاه پاسداران     کربلای 4     عملیات            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :