موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/144615 :کد

محسن رضایی :

جنگ را در شرایطی که همه چشم ها به ما بود به پیروزی رساندیم

  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ — ۱۰:۱۲
تعداد بازدید : ۱۳۴   
 تحلیل ایران -جنگ را در شرایطی که همه چشم ها به ما بود به پیروزی رساندیم

«محسن رضایی» فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عظمت جنگ به همین است که در شرایط لو رفتگی پیروزی را به دست آوردیم ،در شرایطی که همه چشم ها بر روی ما بسیج بود، این جنگ را به پیروزی رساندیم.

به گزارشتحلیل ایران ، سردار سرلشگر «محسن رضایی» صبح امروز - دوشنبه - در برنامه حالا خورشید به سخنان فرمانده سپاه قدس در این برنامه اشاره کرد و افزود: من صحبت های سردار قاسمی را تایید می کنم که در عملیات کربلای 4 نقش موثری داشت و لشگر 41 ثارالله از لشکرهای عمل کننده آن عملیات بود و هم در عملیات کربلای 5 از لشگرهای موفق بود.
وی با بیان این که ما در هیچ عملیاتی غافلگیری صد درصد نداشتیم و بخشی از عملیات لو رفته است ، اظهارداشت: دلیل آن این است که عراق نه تنها در تانک و توپخانه و هواپیما مسلط بود بلکه از نظر اطلاعاتی تمام دنیا در اختیار آنها بود و منافقین از خانه های ما از تهران گرفته تا کوچه و خیابان های اهواز و کرمانشاه اطلاعات جمع آوری می کردند.
رضایی ادامه داد: عظمت جنگ به همین است که در شرایط لو رفتگی پیروزی را به دست آوردیم در شرایطی که همه چشم ها روی ما بسیج بود ما این جنگ را به پیروزی رساندیم. 
فرمانده پیشین سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: بحث لو رفتن اتفاقا از افتخارات جنگ است از این بعد که ما حالت غافلگیری صد در صدی نمی توانستیم داشته باشیم. ما جنگ را در حالت لو رفتگی به پایان برده ایم.
رضایی در ادامه درباره توئیت هایی که در واکنش به توئیت محسن رضایی درمورد عملیات کربلای 4 نوشت ، گفت: من همه این توییت هایی که زده شده است را دیدم و همه را با صبر و حوصله خواندم. البته خیلی از اینها تکراری است.
وی ادامه داد: ما هرسال دی ماه با یک داستان تکراری مواجه ایم که یک عده به صحنه می آیند که عملیات کربلای 4 لو رفته است و هزاران نفر شهید شدند و فرماندهان هیچ توجهی برای جان بچه های مردم نداشتند. این یک قصه تکراری است.
فرمانده پیشین سپاه افزود: گفتیم چه کار کنیم این قصه هرسال تکرار می شود و سوم دی ماه سرآغاز این موضوع شروع شد و چهارم و پنجم همین طور این موج به جلو می رفت. من توتییتی زدم که شما که این همه حرف می زنید، بیاید از یک زاویه دیگر هم نگاه کنید و آن این است که ما در حقیقت یک عملیاتی را که انجام دادیم، تبدیل به یک فریب کردیم و 10 تا 15 روز بعد درست در همان منطقه عملیات را انجام دادیم.
رضایی گفت: قصد من این بود، کسانی که می خواهند نقد و کار کارشناسی (در این موضوع ) انجام دهند ، روی جنبه تبدیل کردن این عملیات به یک فریب هم بحث کنند اما این حرف من را طور دیگری برداشت کردند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان این که بحث هایی که درباره کربلای چهار شده است تحلیل های پسینی است، یادآور شد: این اولین بار نیست که ما این حرف را می زنیم ، شاید ششمین بار است که می گوییم عملیات کربلای 4 را برای این انجام دادیم که از اروند عبور کنیم و اگر راه ما باز بود دیگر از شلمچه ادامه نمی دادیم و از همان جزیره ام الرصاص می رفتیم و از جنوب بصره در می آمدیم. 
رضایی افزود: وقتی ما دیدیم که جزیره ام الرصاص بسته است و مصلحت ما نیست تقریبا ساعت 6 ما دستور عقب نشینی دادیم. یعنی 10 و نیم شروع کردیم و ساعت 6 به قرارگاه نجف گفتم که عقب بیاید و ساعت 7 صبح که تازه آفتاب زده می شد، به قرارگاه نوح اعلام کردم عقب بیاید.
وی ادامه داد: تقریبا 9 ساعت بعد، قرارگاه کربلا چون جزیره ام الرصاص که البته ما گرفته بودیم و اکثر آنجا دست ما بود. او را نگه داشتیم و 24 ساعت بعد گفتیم که عقب نشینی کنید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :