موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/144699 :کد

راهپیمایی

پیام راهپیمایی "مقاومت در برابر عادی‌سازی" از زبان سخنگوی جهاد

  شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ — ۰۸:۴۵
تعداد بازدید : ۱۲۳   
 تحلیل ایران -پیام راهپیمایی "مقاومت در برابر عادی‌سازی" از زبان سخنگوی جهاد

یک مسئول جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیام راهپیمایی "مقاومت در برابر عادی‌سازی" برای امت عربی و اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از فلسطین الیوم، داوود شهاب مسئول اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که شرکت گسترده شهروندان فلسطینی در چهل و یکمین راهپیمایی جمعه بازگشت تاکید بر مخالفت گسترده آنها با هرگونه رابطه با رژیم اشغالگر صهیونیستی است و اینکه عادی‌سازی رفتاری انحرافی بر خلاف فرهنگ امت و آگاهی آن است.

وی افزود: ما در راهپیمایی جمعه به نخبگان و جریان‌های عربی این پیام را دادیم که باید برای مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و به انزوا کشاندن کسانی که به دنبال عادی سازی هستند حرکتی گسترده انجام بدهند.

شهاب گفت: فلسطینیان روزهای جمعه هر هفته رهسپار چادرهای بازگشت در مرزهای غزه خواهند شد و این راهپیمایی‌ها به برنامه هفتگی ما تبدیل شده است و این به منزله تقویت فرهنگ مقابله با دشمن و پایبندی به اصول و حقوق است.

این مسئول جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که مشارکت پرشور و قوی فلسطینیان در راهپیمایی‌های بازگشت بیانگر مقاومت و به چالش کشیدن محاصره و تحریم‌ها است.

وی افزود که راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره در ادامه مقاومت و پیروزی‌های درخشان در تاریخ ملت و امت ما است.

هزارن شهروند فلسطینی روز گذشته در چهل و یکمین جمعه راهپیمایی بازگشت در مرزهای شرقی غزه که اولین راهپیمایی بازگشت در سال جدید میلادی است، شرکت کردند.

بر اساس این گزارش نظامیان صهیونیستی برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان به صورت گسترده به سمت آنها گازهای اشک‌آور و گلوله جنگی شلیک کردند که در پی آن ده‌ها تن زخمی شدند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه 30 مارس 2018 (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند. آن‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود. از آن زمان تاکنون بیش از 240 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و بیش از 24 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

                               

فلسطین     جهاد اسلامی     امت اسلامی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :